Minimalna porażka z Pogonią Siedlce

Drukuj

PogonKSBBudowlani Lublin – Pogoń Siedlce 13:15 (6:15)

W samo południe, w ogromnym upale przyszło rywalizować rugbistom Budowlanych Lublin i Pogoni Siedlce. Pierwsze punkty dość szybko zdobyli goście z rzutu karnego. Budowlani odpowiedzieli dwoma skutecznymi kopami z tego samego fragmentu gry w wykonaniu Piotra Skałeckiego. Korzystny dla nas wynik (6:3) utrzymywał się do 30 minuty. W tedy goście przeprowadzili dwie skuteczne akcje zakończone zdobyciem 12 punktów i objęli prowadzenie, którego jak się okazało, nie oddali do końca meczu.

Po przerwie Budowlani dążyli do poprawienia wyniku. Po jednym z zagrań sędzia spotkania uznał, że gdyby nie faul zawodnika gości, punkty zostałyby zdobyte przez gospodarzy, podyktował tzw. karne przyłożenie. Zrobiło się już tylko 13:15. W kolejnej akcji Piotr Skałecki wykonywał rzut karny z połowy boiska, ale piłka uderzyła w poprzeczkę. Pod koniec meczu goście wyraźnie zdominowali grę. Budowlani bronili się bardzo dzielnie, fragmentami nawet w trzynastu (za żółte kartki), nie pozwolili na stratę punktów, ale zdobyć również im  się nie udało. Ostatecznie przegraliśmy dwoma punktami, inkasując defensywny punkt bonusowy.

Cały zespół należy pochwalić za ambicję, wolę walki, determinację w obronie. W naszej ocenie na szczególne wyróżnienie zasłużył Michał Musur, który był bardzo pracowity w obronie i widoczny w ataku.

Skład:
Olekksij Novikov (Michał Majcher), Oskar Rudziński (Oleksandr Khomenko), Robizon Klberashvili, Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński (Paweł Niedziółka), Tomasz Zduńczuk, Michał Musur, Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk, Vladyslav Adazhynyk, Piotr Skałecki, Jakub Kamiński (Piotr Psuj), Rafał Szrejber, Maciej Grabowski, Artem Kulyk.

Punkty:
Jakub Bobruk 7,
Piotr Skałecki 6.


 

Porażka kadetów w Łodzi

Drukuj

KS Budowlani Lublin – RC Orkan Sochaczew 19:87 (5:52)

W sobotę, 9.06.2018 r., przy ul. Górniczej w Łodzi, na obiektach KS Budowlani Łódź nasza drużyna kadetów rozegrała mecz w ramach półfinałów MPK 15.
Niestety  przeciwnik okazał się dużo lepszy, dlatego też, jedynie momentami nawiązywaliśmy równą walkę.

Należy podkreślić, że pomimo wielu kontuzji szczególnie w obrębie formacji młyna  pojechaliśmy na półfinał w 23 osobowym składzie, z 7 zawodnikami dopiero rozpoczynającymi przygodę z rugby.

Skład:
Sylwester Gąska, Jakub Woźniak, Konrad Panasiuk, Maciej Kalata, Jakub Hofman, Wojciech Skowron, Michał Pasieczny, Jakub Dec, Jakub Durakiewicz, Krystian Litke, Mikołaj Żyśko, Jakub Siczek, Jan Panasiewicz, Damian Harasimiuk, Piotr Niedźwiedź, Seweryn Bondarski,  Jakub Białota, Maksymilian Rudy, Beniamin Tomaszewski, Kai Browne, Krystian Cygan,  Bartłomiej Wójtowicz, Maksymilian Próchniak.

Punkty:
Jakub Dec 5,
Mikołaj Żyśko 5,
Sylwester Gąska 5,
Krystian Litke 4. 

Miłe złego początki – porażka w Sopocie

Drukuj

KSBOgniwoOgniwo Sopot – Budowlani Lublin 38:14 (21:7)

Początek meczu był bardzo obiecujący. Goście z Lublina zaczęli z dużym animuszem i już w jednej z pierwszych akcji przyłożenie zdobył Jakub Bobryk, a podwyższył Artem Kulyk. Przez blisko 20 minut trwała dominacja naszej drużyny. Potem mecz się wyrównał, a wraz z upływem czasu przewagę osiągała drużyn Ogniwa.
W drugiej połowie gospodarze powiększali przewagę. Pomimo że ostatnie 20 minut grali w 14 (czerwona kartka) zdobywali kolejne punkty. Dopiero ostatnia akcja zawodów przyniosła drugie przyłożenia dla Budowlanych uzyskane przez Robizona Klberashvili.

Skład:
Olekksij Novikov (Michał Majcher), Oleksandr Khomenko (Oskar Rudziński), Robizon Klberashvili, Wojciech Król, Bartłomiej Daszczyk, Bartłomiej Jasiński, Michał Musur (Paweł Niedziółka), Tomasz Zduńczuk (Dawid Polak), Jakub Bobruk, Vladyslav Adazhynyk, Piotr Skałecki, Piotr Psuj (Stanisław Kasprzak), Artem Kulyk, Jakub Kamiński, Maciej Grabowski.

Punkty:
Jakub Bobruk 5,
Robizon Klberashvili 5,
Artem Kulyk 4. 

Transmisja meczu z Ogniwem

Drukuj

Informujemy, że w sobotę, 2.06.2018 r., o godzinie 16.00 będzie można obejrzeć transmisję z meczu Ekstraligi Rugby Ogniwo Sopot – KS Budowlani Lublin na zobacz.tv, link:

http://zobacz.tv/sport/220-ogniwo-sopot-budowlani-lublin


 

Amber CUP w Gdańsku

Drukuj

W dniach 26–27 maja 2018 r. w Gdańsku odbył się Międzynarodowy Turniej Rugby AMBER CUP 2018, w którym uczestniczyły drużyny z Polski, Francji, Irlandii, Szwecji, Litwy i Łotwy. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych – U14 (roczniki 2004, 2005) i U16 (2002, 2003). Nasz klub reprezentowali młodzicy w kategorii U14.

W grupie KS Budowlani Lublin zagrali z Łotwą (RK Mitava), Arką Gdynia i Trelleborg Pingvins (Szwecja).Wyniki:
KS Budowlani Lublin - RK Mitava - 0:38
KS Budowlani Lublin - Arka Gdynia - 5:12
KS Budowlani Lublin - Trelleborg Pingvins - 12:14

Drugiego dnia odbyły się półfinały i mecze o miejsca. Po trzech porażkach w grupie, naszym zawodnikom przyszło walczyć w grupie TROPHY o miejsca 5–8.

W półfinale KS Budowlani Lublin spotkali się z drużyną Klevas (Litwa) i po emocjonującym meczu zwyciężyli 12:10, co dało im prawo gry o miejsce 5 w klasyfikacji turnieju.
Niestety w meczu o miejsce 5 musieli uznać wyższość Szwedów (Trelleborg Pingvins) 7:17.Klasyfikacja końcowa Turnieju AMBER CUP 2018 kategorii U14:

1. RK Mitava (Łotwa)
2. Arka Gdynia
3. Lechia Gdańsk
4. Provins (Francja)
5. Trelleborg Pingvins (Szwecja)
6. Budowlani Lublin
7. Klevas (Litwa)
8. Czarni Pruszcz GdańskiSkład:
Jakub Zezula, Gabriel Lech, Patryk Juszka, Maciej Hetman, Mikołaj Mazurek, Benjamim Tomaszewski, Janusz Król, Dominik Dymek, Arkadiusz Dudek, Sebastian Kalita, Michał Pasieczny, Maksymilian Próchniak, Marcel Kuwałek, Kacper Ciechoński, Jakub Szlendak, Michał Dymińczuk, Mateusz Niedolistek.
Trenerzy: Rafał Jadach i Robert Ciechoński.


 

Lubelskie szkolne rugby święci sukcesy

Drukuj

Ogromnym sukcesem zakończył się Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag rozegrany na stadionie Energa Arena w Gdańsku (27.05.2018). Reprezentacja z Łuszczowa zwyciężyła w kategorii klas IV. W klasach V na trzecim miejscu zakończyła rywalizację ekipa ze Szkoły Podstawowej Nr 14 z Lublina, a ich starsi koledzy z klas VI  byli najlepsi w swojej kategorii. Wszystkie nasze zespoły występujące w finałach stanęły na podium.

Wielkie słowa uznania należą się zawodnikom oraz ich nauczycielom!Szkoła Podstawowa w Łuszczowie – klasy 4
Skład:

Jakub Langwiński, Jakub Kuca, Damian Szczepański, Dominika Wójcik, Klaudia Walaszek, Maja Grzegorczyk, Jakub Michalczyk, Kacper Skórniewski.
Nauczyciel: Maciej Kleszcz.Szkoła Podstawowa Nr 14 w Lublinie – klasy 5
Skład:

Jarosław Wanicki, Michał Długosz, Aleks Puliński, Magdalena Jarząbek, Mateusz Janczak, Filip Tadewicz, Julia Słupna, Wiktoria Kulik.
Nauczyciel: Przemysław Chudzik.Szkoła Podstawowa Nr 14 w Lublinie – klasy 6
Skład
:
Jakub Kontek, Rumen Simeonow, Mateusz Bartoszek, Natalia Krupa, Jakub Hartfil, Kamila Grudzień, Daria Bielecka.Oddzielne gratulacje kierujemy na ręce Regionalnego Oficera Rozwoju Rugby w województwie lubelskim – Sebastiana Berestka. Jego wieloletnie działania popularyzujące rugby Tag przyniosły wspaniałe owoce. To także praca wielu nauczycieli wychowania fizycznego naszego regionu oraz pomoc organizacyjna Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby i Klubu Sportowego Budowlani Lublin.Serdeczne gratulacje!

 

Zwycięstwo juniorów w Warszawie

Drukuj

Legia Warszawa – Budowlani Lublin 0:35 (0:18)

W niedzielę, 20.05.2018 r., juniorzy Budowlanych Lublin pewnie i wysoko pokonali na wyjeździe swoich rówieśników z Legii Warszawa. Całe spotkanie przebiegało pod dyktando naszej drużyny.

Skład:
Jakub Michno, Kacper Pycka, Karol Sałatka, Sylwester Gąska (Jakub Dec), Patryk Walkowski, Gabriel Brożek, Adrian Jóźwiak, Dominik Tomaszewski, Aleksander Mucha, Krystian Litke (Jakub Siczek), Stanisław Wojciechowski, Grzegorz Kędzierski, Jakub Mątewka, Jakub Łakomy, Paweł Siedlecki.

Punkty:
Krystian Litke 8,
Paweł Siedlecki 7,
Sylwester Gąska 5,
Aleksander Micha 5,
Dominik Tomaszewski 5,
Stanisław Wojciechowski 5.


 

Wysokie zwycięstwo w sparingu

Drukuj

Budowlani Lublin – RFC Fylde  "Fylde Vikings" 53:12 (27:5)

W towarzyskim meczu międzynarodowym seniorzy Budowlanych wysoko pokonali gości z Anglii. Mecz był bardzo pożytecznym sprawdzianem dla naszej ekipy.  

Na boisku wystąpiło 24 naszych zawodników, głównie tych, którzy grają mniej w lidze. Trener Stanisław Więciorek (który także zagrał w tym meczu) dysponował tylko zawodnikami z Polski. Pomimo rozmiarów zwycięstwa, goście pokazali, że w rugby grać potrafią.

Punkty:
Stanisław Kasprzak 5, Robizon Kelberashwili 5, Jakub Kamiński 5, Wojciech Król 5, Bartłomiej Daszczyk 5, Michał Musur 5, Robert Ciechoński 5, Dawid Polak 5, Paweł Niedziółka 5, Piotr Skałecki 4, Arkadiusz Ziemak 2, Stanisław Więciorek 2. 

Anglicy na Krasińskiego

Drukuj

FVKSBBudowlani Lublin - Fylde Vikings

W sobotę, 19.05.2018 r., o godzinie 14.00 seniorzy Budowlanych Lublin rozegrają towarzyski mecz międzynarodowy z drużyną RFC Fylde - "Fylde Vikings".

Nasz sobotni przeciwnik to renomowany klub z siedzibą w północnej Anglii w hrabstwie Lancashire. Pierwszy zespół występuje  National League 1, drużyna, która do nas przyjedzie  "Fylde Vikings" będzie złożona z zawodników 2  i 3  zespołu seniorów tego klubu.

W ponad czterdziestoletniej historii sekcji rugby w Budowlanych będzie to pierwszy mecz z klubem angielskim. Co prawda w 1978 roku graliśmy z R.C. Lyons Włocławek, ale była to drużyna złożona z Anglików pracujących na budowie w Polsce.

Dotychczas graliśmy z klubami z siedmiu państw: Rumunii (6 klubów), Francji (5 klubów), Belgii (3 kluby), Czechosłowacji (2 kluby), Niemiec (2 kluby), Ukrainy (2 kluby), Litwy (1 klub).

Pierwszy mecz międzynarodowy zagraliśmy 6.06.1976 r. w Ostrawie ze Slavią Havirov, zawody zakończyły się zwycięstwem Budowlanych 18:12. Ostatni zagraliśmy 13.08.2006 r. w Lublinie z Sokołem Lwów wygranym 20:13 przez lublinian.

Zapraszamy kibiców na ciekawe widowisko! 

Dzieci i młodzież przy Krasińskiego

Drukuj

Stadion przy ulicy Krasińskiego opanowali w sobotę (12.05.2018) młodzi rugbiści. Od godziny 11.00 rywalizację toczyli, w ramach Ogólnopolskich Regionalnych Turniejów Dzieci i Młodzieży, najmłodsi.W kategoriach mini żak (zawodnicy do lat 11), żacy (lat 12) i młodzicy (do lat 14) łącznie walczyło o zwycięstwo blisko dwieście dzieci.

Przyjechały drużyny z Łodzi, Sochaczewa, Siedlec i Warszawy. Najlepiej z naszych wypadli mini żacy, którzy zajęli drugie miejsce.

Ogromne słowa podziękowania pragniemy skierować do sponsorów z firm - JBB Bałdyga, Premium Garden, Mercedes serwis T.Błaszczyk, Delikatesy u Baryły oraz rodziców naszych zawodników, którzy bardzo aktywnie włączyli się w organizację turnieju i przygotowali ciasta, kiełbaski, owoce, napoje dla wszystkich uczestników.Wyniki drużyn lubelskich                    

Młodzik

Budowlani Lublin – Budowlani Łódź    0:14
Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin    14:28

Tabela

1. RC Orkan Sochaczew        2    6    42:14
2. KS Budowlani Łódź        2    4    14:14
3. KS Budowlani Lublin    2    2    14:42Żak
Budowlani Łódź – Budowlani Lublin            2:0
Budowlani Lublin – AZS/AWF/MKR Siedlce        4:5
Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew            6:0

Tabela
1. Budowlani Łódź        2    6    7:1
2. Budowlani Lublin        2    4    6:2
3. Orkan Sochaczew        2    2    1:11

Łączona drużyna AZS Warszawa i MKR Siedlce wystąpiła poza konkursem.Mini żak
Orkan I Sochaczew – UKS 23 Ruch Lublin        7:0
Budowlani Łódź – Budowlani II Lublin        3:0
Budowlani I Lublin – AZS AWF Warszawa        1:1
UKS 23 Ruch Lublin – Budowlani II Lublin    0:4
Budowlani I Lublin – MKR Pogoń Siedlce        4:2
Budowlani Łódź - UKS 23 Ruch Lublin        8:1
Budowlani II Lublin – Orkan II Sochaczew        0:11
Orkan II Sochaczew – Budowlani I Lublin        1:3Grupa A
1. Orkan I Sochaczew        3    6    23:1
2. Budowlani Łódź        3    4    12:6
3. Budowlani II Lublin        3    2    4:14
4. UKS 23 Ruch Lublin    3    0    1:19

Grupa B
1. Budowlani I Lublin        3    5    8:4

2. Orkan II Sochaczew        3    3    7:9
3. AZS AWF Warszawa        3    2    7:8
4. MKR Pogoń Siedlce        3    2    6:7

O miejsce VII UKS 23 Ruch Lublin – AZS AWF Warszawa    0:3
O miejsce V Budowlani II Lublin – MKR Pogoń Siedlce        1:5
O miejsce III Budowlani Łódź – Orkan II Sochaczew        2:3
O miejsce I Orkan I Sochaczew – Budowlani I Lublin        6:0Klasyfikacja końcowa
1. RC Orkan I Sochaczew
2. KS Budowlani Lublin
3. RC Orkan II Sochaczew
4. KS Budowlani Łódź
5. MKR Pogoń Siedlce
6. Budowlani II Lublin
7. AZS AWF Warszawa
8. UKS 23 Ruch LublinKadeci
Po najmłodszych na boisko wybiegli kadeci Budowlanych Lublin i RzKS Juvenii Kraków. Goście z Krakowa okazali się lepsi, pokonując wyraźnie nasz zespół.

Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 19:43 (0:22)

Skład:

Sylwester Gąska, Jakub Woźniak, Łukasz Marzec (Beniamin Tomaszewski), Maksymilian Rudy, Jakub Hofman, Eryk Wnuk (Konrad Panasiuk), Jakub Dec, Krystian Litke, Jakub Królikowski (Michał Pasieczny), Jakub Siczek, Piotr Niedźwiedź, Mikołaj Żyśko, Jakub Durakiewicz, Browne Kain, Maciej Kalata.

Punkty:

Jakub Dec 15,
Krystian Litke 4.Juniorzy
Ostatnim akcentem tego specyficznego festiwalu rugby młodzieżowego na naszym stadionie był mecz juniorów Budowlanych z Juvenią w ramach eliminacji MPJ. Także w tym spotkaniu zdecydowanie lepsi okazali się goście.

Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 5:56 (0:14)

Skład:

Jakub Michno, Kacper Pycka, Karol Sałatka, Patryk Walkowski, Sylwester Gąska, Adrian Jóźwiak, Gabriel Brożek, Dominik Tomaszewski, Aleksander Mucha, Grzegorz Kędzierski, Stanisław Wojciechowski, Jakub Mątewka, Krystian Litke, Jakub Łakomy, Aleksander Moczulski.

Punkty:
Dominik Tomaszewski 5. 

Finałowy Turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Rugby 7

Drukuj

W niedzielę, 6.05.2018, na obiektach Warszawskiej AWF został rozegrany Finałowy Turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Rugby 7.


Nasza drużyna po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu o trzecie miejsce, uległa zespołowi MKS Pogoń Siedlce I, który zdobył punkty w ostatniej akcji meczu. Mimo wszystko, należy pochwalić  młodych zawodników KSB za podjęty wysiłek, zaangażowanie i sportową postawę, jaką wykazali podczas trwania całego turnieju.


Skład:

Dominik Dymek, Michał Pasieczny, Beniamin Tomaszewski, Maksymilian Próchniak, Mikołaj Mazurek, Kacper Ciechoński, Marcel Kuwałek, Maciej Hetman, Janusz Król, Jakub Szlendak, Gabriel Lech, Arkadiusz Dudek,
Trener: Rafał Jadach.
Kierownik ekipy: Sebastian Berestek.


Grupa A

1. KS Budowlani Lublin
2. RC Orkan Sochaczew
3. Budowlani Łódź SA
4. MKS Pogoń Siedlce

Grupa B

1. MKS Pogoń Siedlce
2. BBRC Łódź
3. KS Budowlani Łódź
4. AZS AWF Warszawa

Wyniki meczów
KS Budowlani Lublin – RC Orkan Sochaczew   0 : 40
KS Budowlani Lublin – KS Budowlani Łódź SA   33 : 7
KS Budowlani Lublin – MKS Pogoń Siedlce II     28 : 7

Półfinały
KS Budowlani Lublin – Budowlani Łódź              0 : 19

Finały
KS Budowlani Lublin – MKS Pogoń Siedlce I      0 : 7


Klasyfikacja końcowa
1. RC Orkan Sochaczew
2. KS Budowlani Łódź
3. MKS Pogoń Siedlce I
4. KS Budowlani Lublin
5. Budowlani Łódź SA
6. MKS Pogoń Siedlce II
7. BBRC Łódź
8. AZS AWF Warszawa 


Strona 2 z 5

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj55
Wczoraj88
W tym tygodniu393
W tym miesiącu1467
Łącznie1686516