Zwycięstwo w Krakowie

Drukuj

KSBJuveniaJuvenia Kraków – Budowlani Lublin 18:36 (5:21)

Pierwsza część meczu, to bardzo dobra gra naszej drużyny. Nareszcie trener Stanisław Więciorek był zadowolony z realizacji taktyki opracowanej na mecz. Stąd wysokie prowadzenie do przerwy 21:5.

W drugiej części zawody się wyrównały. W pewnym fragmencie meczu lublinianie zmuszeni byli grać w 13, po otrzymanych dwóch żółtych kartkach. Pomimo takiego osłabienia, ambicja wzięła górę i nasi zdobyli przyłożenie.

Kolejne pięciopunktowe zwycięstwo przybliża naszą drużynę do awansu do czołowej szóstki drużyn ekstraligi, która jesienią będzie walczyć o medale mistrzostw Polski. Zwraca uwagę powrót do składu, po blisko dwuletniej przerwie, doświadczonego zawodnika Pawła Niedziółki, który dzisiaj wystąpił po raz 92. Życzymy Pawłowi szybkiego awansu do "Klubu Stu”.

Skład:
Olekksij Novikow (Dawid Polak), Oleksandr Khomenko (Michał Majcher), Robizon Kelberashwili (Oskar Rudziński), Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński (Paweł Niedziółka), Michał Musur, Bartłomiej Daszczyk  (Tomasz Zduńczuk), Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk, Vladyslav Adezhynyk, Piotr Skałecki (Piotr Psuj), Artem Kułyk, Jakub Kamiński, Stanisław Kasprzak (Maciej Borówka), Maciej Grabowski.

Punkty:
Artem Kulyk 11,
Piotr Wiśniewski 5,
Jakub Bobruk 5,
Jakub Kamiński 5
Maciej Grabowski 5,
Maciej Borówka 5. 

Turniej w Łodzi

Drukuj

Już po raz XI odbył się 28.04.2018 r. w Łodzi Memoriał im. Mirosława Wojtani zaliczany do punktacji Ogólnopolskich Turniejów Dzieci i Młodzieży.


Akademia rugby KSB


Zawody rozegrano na obiekcie Klubu Sportowego Budowlani Łódź. Udział wzięło 41 drużyn z całego kraju. Nasza klubowa Akademia Rugby zaprezentowała się bardzo dobrze.

Serdecznie dziękujemy licznej grupie rodziców, którzy wspierali sztab trenerski oraz dopingowali młodych rugbistów!

Przy okazji jeszcze raz dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom firmie Błaszczyk Mercedes-Benz Serwis oraz sklepom z ekologiczną żywnością PoNature.pl.

Młodzicy


Młodzik

Bardzo dobrze spisali się najstarsi zawodnicy Akademii Rugby KS Budowlani Lublin, którzy do domu wrócili z brązowymi medalami.

Mecz o 3 miejsce był najlepszym meczem w wykonaniu młodzików podczas tego turnieju. Po zaciętej walce udało się wziąć rewanż za porażkę z poprzedniego turnieju z drużyną RC Arka Gdynia.

Wyniki meczów:

Budowlani Lublin - Miedziowi Lubin - 92:0
KS Budowlani Lublin - Orkan Sochaczew - 0:52
KS Budowlani Lublin - RC Arka Gdynia - 24:5 ( mecz o 3 miejsce)

Klasyfikacja końcowa:
1. RC Orkan Sochaczew
2. KS Budowlani Łódź
3. KS Budowlani Lublin
4. RC Arka Gdynia
5. Klub Rugby Husaria Kalisz
6. Miedziowi Lubin
7. BBRC Łódź

Skład:
Jakub Zezula, Marcel Kuwałek, Oliwier Filas, Mikołaj Mazurek, Maciej Hetman, Beniamin Tomaszewski, Janusz Król, Dominik Dymek, Arkadiusz Dudek, Michał Pasieczny, Maksymilian Próchniak, Sebastian Kalita, Kacper Ciechoński.
Trener: Rafał Jadach.

Żacy


Żak

Również drużyna żaków występ może zaliczyć do bardzo udanych, przeszła przez fazę grupową bez porażki, uległa dopiero w finale swoim imiennikom z Łodzi jednym przyłożeniem.  

Mecze w grupie:
KS Budowlani Lublin - Bajtle Rugby Ruda Śląska     1 : 0
KS Budowlani Lublin - RC Orkan Sochaczew     2 : 0
KS Budowlani Lublin - BBRC Łódź                       7 : 1
KS Budowlani Lublin - RC Arka Gdynia        11 : 2

Finał
KS Budowlani Lublin KS Budowlani Łódź               0 : 1

Klasyfikacja końcowa:
1. KS Budowlani Łódź
2. KS Budowlani Lublin
3. Bajtle Rugby Ruda Śląska
4. AZS AWF Warszawa
5. RC Arka Gdynia
6. NHRK Kraków
7. RC Częstochowa
8. RC Orkan Sochaczew
9. BBRC Łódź
10. Miedziowi Lubin

Skład:
Łukasz Dmitruk (kapitan), Mikołaj Niedziółka, Tomasz Porębski, Oliwier Maćkowski, Paweł Kulczycki, Szymon Próchniak, Miłosz Wieczorek, Patryk Barszcz, Krystian Żuchowski, Mateusz Przewor.
Trener: Sebastian Berestek.


Żacy


Mini żak

Mini żacy zajęli 9 miejsce w stawce 18 drużyn, które rywalizowały w tej kategorii. Jedyny przegrany mecz grupowy z RC Arka Gdynia zaważył na klasyfikacji końcowej. Przy tak licznej osadzie, wynik osiągnięty przez naszych mini żaków jest dobry.  

Klasyfikacja Końcowa:
1. Arka Gdynia I
2. Orkan Sochaczew
3. KS Budowlani Łódź I
4. Klub Rugby Husaria Kalisz
5. Rugby Ruda Śląska
6. SP 5 Poznań
7. RC Częstochowa I
8. Sparta Jarocin
9. KS Budowlani Lublin
10. RC Częstochowa II
11. AZS AWF Warszawa
12. Arka Gdynia II
13. NHRK Kraków I
14. MKR Siedlce
15. Miedziowi Lubin
16. BBRC Łódź
17. NHRK Kraków II
18. KS Budowlani Łódź II


Skład:
Michał Grochowski, Bartłomiej Niedziółka, Maria Porębska, Jakub Ressel, Kamil Pasieczny, Hubert Puszka, Maciej Panasiuk, Jakub Kręglicki, Artur Niczypor, Wiktor Dec, Aleksander Banaszek, Gabriela Wrona.
Trenerzy: Patryk Jasiński, Paweł Niedziółka.


Mini żacy


Mikrus

Najmłodszą grupę Akademii Rugby naszego klubu stanowią zawodnicy kategorii mikrus, których przybywa z treningu na trening. W turnieju w Łodzi wygrali, co prawda, jeden mecz ale ich postawa i zaangażowanie budzi ogromny podziw. Tym bardziej, że większość z nich ma około 7 lat, ale są i młodsi. W rozgrywkach tej kategorii wiekowej nie była ustalana kolejność końcowa, a wszyscy uczestnicy otrzymali medale i nagrody za udział w turnieju.

Wyniki meczów:
1. NHRK Kraków I - KS Budowlani Lublin 4 : 2
2. KS Budowlani Łódź - KS Budowlani Lublin 7 : 3
3. NHRK Kraków I - KS Budowlani Lublin 3 : 1
4. AZS AWF Warszawa - KS Budowlani Lublin 4 : 3
5. NHRK Kraków I - KS Budowlani Lublin 4 : 2  - mecz rewanżowy
6. KS Budowlani Łódź - KS Budowlani Lublin 4 : 1  - mecz rewanżowy
7. NHRK Kraków I - KS Budowlani Lublin 3 : 0   - mecz rewanżowy
8. AZS AWF Warszawa - KS Budowlani Lublin 2 : 3 - mecz rewanżowy


Uczestnicy:
KS Budowlani Łódź, AZS AWF Warszawa, NHRK Kraków I, KS Budowlani Lublin, NHRK Kraków II.

Skład:
Ethan Lesniewski-Gulwell, Damian Panasiuk, Jan Grochowski, Antonina Markiewicz, Mikołaj Moron, Łucja Próchniak.
Trener: Andrzej Grochowski

Żacy


 

Zwycięstwo ze Skrą

Drukuj

SkraKSBBudowlani Lublin – Skra Warszawa 31:5 (24:0)

Drużyna lubelska występując w roli faworyta nie zawiodła oczekiwań swoich kibiców, którzy tradycyjnie licznie stawili się na stadionie przy ulicy Krasińskiego 11.

W pierwszej połowie gospodarze wykorzystując przewagę w formacji młyna aż trzykrotnie, po maulu autowym, położyli piłkę na polu punktowym. Dodatkowo doskonale dzisiaj dysponowany nasz kopacz Artem Kulyk wszystkie skutecznie podwyższył, a wcześniej otworzył wynik celnie egzekwowanym rzutem karnym.  Do przerwy prowadziliśmy 24:0.

W drugiej części ambitni goście przejawiali sporą ochotę do gry, przejmując inicjatywę, co dało im honorowe punkty. Budowlani zrealizowali plan zdobywając czwarte położenie premiowane punktem bonusowym. Wspomniany już Artem Kulyk popisał się 100 procentową skutecznością kopów na bramkę, trafiając wszystkie pięć prób (cztery podwyższenia, jeden karny). Cieszy bonusowe zwycięstwo, za co należą się gratulacje dla całej drużyny!

Skład:  
Olekksij Novikow (Michał Majcher), Oleksandr Khomenko (Oskar Rudziński), Robizon Kelberashwili (Dawid Polak), Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński, Michał Musur (Tomasz Zduńczuk), Bartłomiej Daszczyk (Kacper Wiśniewski), Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk (Damian Mazuś), Vladyslav Adezhynyk, Piotr Skałecki (Stanisław Kasprzak), Artem Kulyk, Piotr Psuj, Jakub Kamiński (Maciej Borówka), Maciej Grabowski.

Punkty:
Artem Kulyk 11,
Piotr Wiśniewski 10,
Olekksij Novikow 5,
Jakub Bobruk 5.


 

Bonus w Siedlcach

Drukuj

KSBPogonPogoń Siedlce - Budowlani Lublin 22:17 (10:10)

Bardzo wyrównany i trzymający w napięciu do ostatnich minut mecz rozegrali seniorzy KSB w Siedlcach. Nasz przeciwnik uchodzi za jednego z faworytów do medali. Zespół z Lublina nie przestraszył się rywali i podjął walkę, zakończoną niewielką porażką z premią punktu bonusowego.

Po meczu trener Stanisław Więciorek nie krył rozżalenia. Według oceny lubelskiego szkoleniowca, przy maksymalnej realizacji założeń taktycznych, szczególnie w drugiej połowie, ten mecz powinniśmy wygrać.  Okazja do odniesienia drugiego zwycięstwa już za tydzień w Lublinie w meczu ze Skrą Warszawa.

Skład:
Olekksij Novikow (Michał Majcher), Oleksandr Khomenko (Oskar Rudziński - zmiana czasowa), Robizon Kelberashwili, Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński, Michał Musur, Bartłomiej Daszczyk, Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk, Vladyslav Adezhynyk, Piotr Skałecki (Stanisław Kasprzak), Artem Kulyk, Piotr Psuj (Rafał Szrejber), Jakub Kamiński, Maciej Grabowski.

Punkty:
Artem Kulyk 7
Robizon Kelberashwili 5,
Rafał Szrejber 5.
 

World Rugby Coaching Level 1

Drukuj

KSB PZRKlub Sportowy „Budowlani” Lublin, przy współpracy z Polskim Związkiem Rugby, organizuje szkolenie Word Rugby Coaching Level 1, które odbędzie się w 25.04.2018 r. w godzinach 12:00-20:00 na obiektach KS Budowlani Lublin.

Zajęcia prowadzić będą edukatorzy World Rugby - Grzegorz Kacała oraz Krzysztof Krzewicki.

Szkolenie będzie składało się z dwóch części:
- teoretycznej, która będzie miała miejsce w sali konferencyjnej,
- praktycznej, która odbędzie się na boisku.

Na szkolenie World Rugby Level 1 należy:
- być przygotowanym do zajęć sportowych na boisku,
-  wcześniej ukończyć internetowy kurs (test) RugbyReady http://rugbyready.worldrugby.org/
- przy rejestracji należy użyć własnego adresu e-mail,
- przygotować własny plan treningu (druk w załączniku);

Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia należy kierować na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 23.04.2018.

Formularz - plan treningu

 

Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Drukuj

Na boiskach  AWF Warszawa 7 kwietnia 2018 r.  rozegrany został Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży,  na którym bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy naszego klubu.  Młodzicy zajęli 3 miejsce, żacy uplasowali się na tuż za podium – na 4 miejscu, mini żacy i mikrusy zwyciężyli rywalizację w swoich kategoriach. Należy podkreślić, że w kategorii mini żak, w której na co dzień gra się w rugby Tag tym razem zawody rozegrano w rugby w kontakcie. Dodatkowo właśnie w tej kategorii wiekowej wystąpiło najwięcej drużyn zagranicznych.


Piękna słoneczna pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji, co w połączeniu z poczęstunkiem (przekąski, owoce, warzywa, ciastka i napoje) stworzyło iście piknikową atmosferę.


Zawodnikom Akademii Rugby KS Budowlani Lublin  gratulujemy osiągniętych wyników, a rodzicom przybyłym na turniej dziękujemy za opiekę, pomoc i doping!

Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się w nowych strojach meczowych ufundowanych przez Błaszczyk Mercedes-Benz Serwis.
Serdecznie dziękujemy!

Młodzik
KS Budowlani Lublin - Arka Gdynia - 7:19 (Michał Pasieczny 5, Dominik Dymek 2)
KS Budowlani Lublin - Pogoń Siedlce - 7:10 (Michał Pasieczny 5, Dominik Dymek 2)
KS Budowlani Lublin - Husaria Kalisz - 14:14 (Michał Pasieczny 5, Benjamin Tomaszewski 5, Dominik Dymek 4)
KS Budowlani Lublin - BBRC Łódź - 7:5 (Dominik Dymek 7)

Klasyfikacja
1. Arka Gdynia
2. MKS Pogoń Siedlce
3. KS Budowlani Lublin
4. BBRC Łódź
5. Husaria Kalisz

Skład

Jakub Zezula, Gabriel Lech, Patryk Juszka, Beniamin Tomaszewski, Maciej Hetman, Michał Pasieczny, Kacper Ciechoński, Dominik Dymek, Sebastian Kalita, Mikołaj Mazurek, Maksymilian Próchniak, Janusz Król, Arkadiusz Dudek, Jakub Szlędak.
Trener  Rafał Jadach

Żak

Skład
Niedziółka Mikołaj  (kapitan), Mateusz Przewor, Adam Mucha, Tomasz Porębski, Oliwier Maćkowski, Łukasz Dmitruk, Patryk Barszcz, Kajetan Bartnik, Krystian Żuchowski,  Paweł Kulczycki,  Szymon Próchniak, Miłosz Wieczorek,  Jan Głodzik.
Trener Sebastian Berestek

Mini żak

Skład
Michał Grochowski, Wiktor Dec, Aleksander Banaszek, Jakub Ressel, Bartosz Tymochowicz, Jakub Kręglicki, Hubert Puszka, Kamil Pasieczny, Artur Niczypor, Bartosz Niedziółka, Maciej Panasiuk, Marianna Porębska, Gabriela Wrona.
Trener Andrzej Grochowski.
Asystent trenera Paweł Niedziółka.

Mikrus

Skład
Damian Panasiuk, Łucja Próchniak, Antonina Markiewicz, Mikołaj Moroniak, Ethan Leśniewski-Gulwell, Jan Grochowski.
Trener Andrzej Grochowski.


 

Porażka w Siedlcach

Drukuj

Pogoń – KS Budowlani Lublin 26:10 (7:5)

Od porażki zaczęli rundę jesienną nasi kadeci  W ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Kadetów 12.04.2018 r. ulegli rówieśnikom z Siedlec.

Skład:
Sylwester Gąska, Jakub Woźniak, Łukasz Marzec, Jakub Hofman, Beniamin Tomaszewski (Marcel Kuwałek), Jakub Dec, Eryk Wnuk, Przemysław Gilas (Konrad Panasiuk),  Jakub Durakiewicz, Krystian Litke, Mikołaj Żyśko, Jakub Siczek, Michał Pasieczny (Dominik Dymek), Bartłomiej Wójtowicz,  Damian Harasimiuk,  Piotr Niedźwiedź.

Punkty:
Sylwester Gąska 5.
Mikołaj Żyśko 5.

 

Treningi młodzików

Drukuj

Od poniedziałku, 9.04.2018 r. obowiązuje nowy harmonogram treningów młodzików:

Poniedziałek – 17.30–19.00 Orlik SP Nr 57, ul. Krasińskiego 7
Środa – 17.30–19.00 boisko klubowe, ul. Krasińskiego 11
Czwartek  – 17.30–19.00 boisko klubowe, ul. Krasińskiego 11

trener Rafał Jadach


 

Trenigi Akademii Rugby

Drukuj

Od najbliższego wtorku (10.04.2018) obowiązuje nowy harmonogram treningów Akademii Rugby KS Budowlani Lublin (żak, mini żak i mikrus).

Harmonogram zajęć grup żak, mini żak, mikrus:

- wtorek  godz. 17.30 – 19.00 - Orlik SP 57 (Gimnazjum Nr 7) ul. Krasińskiego 7.
- czwartek godz. 17.30 – 19.00 -  boisko klubowe ul. Krasińskiego 11.

Uwaga!
Przypominamy, że na ORLIKU obowiązuje zakaz gry w butach z korkami. Dozwolona jest gra tylko w obuwiu na płaskiej podeszwie lub z podeszwą typu TURF.

trener Sebastian Berestek

 

Porażka juniorów

Drukuj

Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 38:3 (21:3)

Po seniorach, rozgrywki wznowiły także grupy młodzieżowe. Nasi juniorzy w pierwszym tegorocznym meczu ulegli na wyjeździe Orkanowi Sochaczew.

Skład:
Jakub Michno, Kacper Pycka, Karol Sałatka, Adrian Jóźwiak, Sylwester Gąska (Łukasz Marzec), Przemysław Gilas (Eryk Wnuk), Gabriel Brożek, Dominik Tomaszewski, Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki, Stanisław Wojciechowski, Grzegorz Kędzierski, Krystian Litke (Jakub Siczek), Jakub Łakomy, Aleksander Moczulski.

Punkty:
Paweł Siedlecki 3. 

Zaczynamy od zwycięstwa

Drukuj

JuveniaKSBBudowlani Lublin – Juvenia Kraków 31:11 (7:8)

Seniorzy Budowlanych Lublin rozpoczęli nowy sezon od zwycięstwa. Na boisku przy ulicy Krasińskiego pokonali Juvenię Kraków 31:11.

Pierwsza połowa miała bardzo wyrównany przebieg. Więcej w posiadaniu piłki byli, co prawda gospodarze, ale to goście pierwsi zdobyli punkty i to z przyłożenia. Dość szybko lublinianie odpowiedzieli skutecznie podwyższonym przyłożeniem i objęli prowadzenie 7:5. Tuż przed przerwą Juvenia, po rzucie karnym, wyszła na 8:7. Takim wynikiem zakończyło się pierwsze 40 minut gry.

Po przerwie znowu goście pierwsi zdobyli punkty, ponownie z rzutu karnego i prowadzili 11:7. Były to jednak ostatnie punkty przyjezdnych. Do końca spotkania punktowali już tylko gospodarze. Artem Kulyk po maulu autowym i trzykrotnie zawodnicy ataku po bardzo efektownych i skutecznych akcjach rozgrywanych ręką.

Cieszy zwycięstwo z punktem bonusowym za cztery przyłożenia. Oby był to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami.

Skład:
Olekksij Novikow (Michał Majcher), Oleksandr Khomenko (Piotr Więckowski), Robizon Kelberashwili (Oskar Rudziński), Wojciech Król, Bartłomiej Daszczyk, Bartłomiej Jasiński (Kacper Wiśniewski), Michał Musur (Tomasz Zduńczuk), Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk, Vladyslav Adezhynyk, Piotr Skałecki (Łukasz Mańko-Musiał), Artem Kulyk, Piotr Psuj (Stanisław Kasprzak), Jakub Kamiński, Maciej Grabowski (Maciej Borówka).

Punkty:
Maciej Grabowski 10,
Artem Kulyk 6,
Oleksandr Khomenkos 5,
Piotr Wiśniewski 5,
Stanisław Kasprzak 5. 


Strona 3 z 5

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj54
Wczoraj87
W tym tygodniu54
W tym miesiącu1707
Łącznie1686756