Wysokie zwycięstwo seniorów

Drukuj

KS Budowlani LodzKSBBudowlani Lublin – KS Budowlani Łódź 76:0 (45:0)

Chyba najwięksi optymiści nie spodziewali się tak wysokiego zwycięstwa nad beniaminkiem ekstraligi KS Budowlanymi z Łodzi. Tym bardziej, że w dwóch ostatnich meczach nasi rywale ulegli po wyrównanej walce niewielką różnicą punktów Juvenii Kraków i Arce Gdynia.

Już początek meczu wskazywał, że gospodarze są bardzo zmotywowani i mają pomysł na zwycięstwo.
W 37. sekundzie objęliśmy prowadzenie po przyłożeniu Rafała Szrejbera. Kolejne padały w 4, 8, 15, 18, 27 i 29 minucie. Do przerwy schodziliśmy z bardzo wysokim prowadzeniem 45:0.

Druga połowa była początkowo wyrównana, ale ostatnie 20 minut to znowu popis gry gospodarzy, którzy w tym czasie dorzucili do wyniku kolejne 31 punktów.

Znakomity mecz rozegrał Rafał Szrejber, który zdobył aż cztery przyłożenia. Poza tym, każde jego wejście z piłką stwarzało zagrożenie pola punktowego rywali.

Ogromne doświadczenie pokazał Aleksander Łomakin, zdobywca dwóch przyłożeń. Dyrygował grą w młynie, wygrał cztery piłki przeciwnika w zagrywce autowej.

Wszyscy lubelscy zawodnicy zasłużyli dzisiaj na pochwałę. Zagrali z polotem, pomysłem, dynamicznie i zdeklasowali rywala. Zawodnicy rezerwowi również dali bardzo dobre zmiany.  Szczególnie Tomasz Zduńczuk, który przeprowadził kilka błyskotliwych akcji.

Brawo, oby tak dalej!

Skład:
Konrad Zając, Oleksandr Khomenko, Robizon Kelberashvili (Michał Majcher), Wojciech Król (Michał Świderski), Bartłomiej Jasiński (Tomasz Zduńczuk), Piotr Wiśniewski, Aleksander Łomakin, Jakub Jasiński (Arkadiusz Dankiewicz), Jakub Bobruk, Miroslav Shuliak, Piotr Skałecki (Maciej Grabowski), Patryk Ćwieka (Piotr Więckowski), Rafał Szrejber, Wojciech Brzezicki (Marcin Dzioch), Artem Kułyk.

Punkty:
Rafał Szrejber 20,
Artem Kułyk 16,
Aleksander Łomakin 10,
Robizon Kelberashvili 5,
Jakub Bobruk 5,
Piotr Skałecki 5,
Wojciech Brzezicki 5,
Michał Majcher 5,
Maciej Grabowski 5.


 

Porażka juniorów

Drukuj

Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 33:36 (21:24)

Dość nieoczekiwanej porażki doznali juniorzy naszego klubu. Po bardzo wyrównanym i dramatycznym meczu przegrali z Juvenią Kraków.

Skład:
Rafał Ilczak, Dawid Polak, Artur Białota, Bartłomiej Daszczyk, Adrian Jóźwiak, Oskar Rudziński, Kacper Wiśniewski, Michał Musur, Damian Mazuś, Maciej Borówka, Jacek Komsta, Stanisław Kasprzak, Konrad Posłajko (Bartosz Kozłowski), Łukasz Mańko-Musiał, Rafał Gnaś.

Punkty:
Stanisław Kasprzak 10,
Maciej Borówka 8,
Dawid Polak 5,
Michał Musur 5,
Łukasz Mańko-Musiał 5.

 

Eliminacje do MPK

Drukuj

Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 10:22 (5:5)

Po bardzo wyrównanym, stojącym na wysokim poziomie meczu, Budowlani Lublin przegrali na własnym boisku z drużyną Orkana Sochaczew.

O zwycięstwie gości zadecydowały ostatnie cztery minuty. Najpierw wyszli na prowadzenie 15–10, co spowodowało, że nasi zawodnicy zaczęli grać ręką wszystkie akcje. Niestety błąd w ostatniej akcji meczu kosztował nas utratę kolejnych punktów.

Brawo za walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem oraz widoczne postępy w grze!

Skład:
Karol Sałatka, Jędrzej Grzelak, Sylwester Gąska, Paweł Targoński, Gabriel Brożek, Jakub Dec, Przemysław Gilas, Dominik Tomaszewski, Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki, Stanisław Wojciechowski, Krystian Litke, Grzegorz Kędzierski, Jan Panasiewicz, Jakub Siczek.
W rezerwie: Łukasz Marzec, Jakub Sprawka, Aleksander Moczulski, Maksymilian Rudy.

Punkty:
Sylwester Gąska 5,
Dominik Tomaszewski 5.


 

Ogólnopolska Konsultacja Kadr Wojewódzkich i U15

Drukuj

PZRW dniach 11–13.04.2017 r. w Będzinie/Sosnowcu odbyła się Ogólnopolska Konsultacja Kadr Wojewódzkich połączona z U15.

Przez pierwsze dwa dni 67 najzdolniejszych młodych zawodników wytypowanych przez trenerów klubowych (58 z rocznika 2002 i 9 z rocznika 2003) uczestniczyło w trzech sesjach treningowych poświęconych na doskonalenie umiejętności techniki indywidualnej, techniki formacji oraz taktyki gry. Dokonano również podziału na drużyny, które w trzecim dniu wzięły udział w XXVI Memoriale Feliksa Mikiciuka (Międzynarodowy Turniej Rugby w kategorii U15 „Mikiciuk Cup”).

W zawodach uczestniczyło pięć drużyn z Walii, trzy drużyny z Polski oraz po jednej drużynie z Rosji i Czech.

Bardzo dobrze zaprezentowali się w niej zawodnicy naszego klubu. W kadrze U15 grali: Sylwester Gąska (został wybrany najlepszym filarem turnieju) zdobył 10 pkt., Krystian Litke zdobył 10 pkt., Jakub Dec (wybrany najlepszym zawodnikiem kadry U15), Przemysław Gilas. Ponadto w pozostałych drużynach grali: Łukasz Marzec (wybrany najlepszym w swojej drużynie), Jakub Siczek, Paweł Targoński, Jan Panasiewicz, Maksymilian Rudy (wszyscy z rocznika 2002) oraz Mikołaj Jasiński, Jakub Hofman, Jakub Durakiewicz (z rocznika 2003).

W akcji uczestniczyli nasi trenerzy – Piotr Choduń, jako koordynator akcji oraz Sebastian Berestek.


 

Porażka z Pogonią

Drukuj

KSBPogonPogoń Siedlce – Budowlani Lublin 26:7 (7:7)

Skład:
Konrad Zając, Oleksandr Khomenko, Robizon Kelberashvili (Michał Świderski), Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński, Piotr Wiśniewski, Sasza Łomakin, Jakub Jasiński (Michał Majcher), Miroslav Shuliak, Patryk Ćwieka,  Marcin Dzioch (Maciej Grabowski), Piotr Skałecki, Rafał Szrejber (Wojciech Lubisz), Wojciech Brzezicki, Artem Kułyk.

Punkty:
Patryk Ćwieka 5,
Piotr Skałecki 2.


 

Wesołych Świąt!

Drukuj

Zdrowych i pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
smacznego jajka
i mokrego śmigusa dyngusa,
zawodnikom, działaczom
i sympatykom rugby

życzy serwis ksbudowlani.com


 

Wojciech Brzezicki grał cały mecz z Holandią

Drukuj

PZRPolska – Holandia 14:13 (6:13)

Po ciężkiej walce w meczu Pucharu Europy nasza reprezentacja pokonała jednym punktem bardzo silną Holandię.

Przeciwnicy przyjechali do Łodzi w optymalnym składzie, ze wszystkimi „naturalizowanymi” graczami z Nowej Zelandii i RPA.

Zawodnik Budowlanych Lublin – Wojciech Brzezicki zagrał całe spotkanie w barwach narodowych. Był to jego drugi oficjalny występ w kadrze seniorskiej.  

Na boisku nie brakowało także naszych wychowanków. Bohaterem meczu był Wojciech Piotrowicz, który na kilka minut przed końcem, celnym kopem na bramkę z rzutu karnego z odległości ponad czterdziestu metrów zapewnił nam zwycięstwo. Świetny mecz w obronie zagrał Grzegorz Szczepański, bardzo pracowity przez całe spotkanie był Stanisław Powała-Niedźwiecki. Na ławce rezerwowych pozostał Piotr Wiśniewski. Piotrek na ostatnim treningu rozbił łuk brwiowy. Mamy nadzieję, że na mecz ligowy będzie gotowy do gry.

Za dwa tygodnie odbędzie się kolejny mecz reprezentacji. Tym razem w Warszawie kadrowicze zagrają ze Szwajcarią.

Liczymy, że tradycyjnie w składzie nie zabraknie zawodników Budowlanych.

 

Zwycięstwo kadetów

Drukuj

Legia Warszawa – Budowlani Lublin 12:32 (5:22)

Podopieczni trenera Piotra Chodunia odnieśli kolejne zwycięstwo w ramach eliminacji mistrzostw Polski kadetów. Tym razem pokonali na wyjeździe warszawską Legię.

Gratulujemy!


Skład:
Karol Sałatka, Jędrzej Grzelak (Łukasz Marzec), Sylwester Gąska, Paweł Targoński (Maksymilian Rudy), Gabriel Brożek (Mikołaj Jasiński), Jakub Dec, Przemysław Gilas, Dominik Tomaszewski, Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki (Jakub Durakiewicz), Krystian Litke, Grzegorz Kędzierski (Aleksander Moczulski), Jakub Siczek, Jan Panasiewicz (Jakub Sprawka), Jakub Hofman.

Punkty:
Dominik Tomaszewski 10,
Sylwester Gąska 5,
Krystian Litke 5,
Aleksander Moczulski 5,
Jan Panasiewicz 5,
Paweł Siedlecki 2. 

Porażka po walce

Drukuj

LechiaKSBBudowlani Lublin – Lechia Gdańsk 17:30 (5:27)

Lechia to utytułowany zespół i od wielu lat zaliczany do faworytów rozgrywek ligowych. Budowlani to beniaminek ekstraligi. Kibice, którzy jak zwykle licznie przybyli na stadion przy ul. Krasińskiego, liczyli na niespodziankę. Pomimo dzielnej postawy i wygrania drugiej części spotkania nie udało się pokonać przyjezdnych z Wybrzeża. Podobnie jak tydzień temu o wyniku zadecydował początek meczu. Trzy punkty z rzutu karnego, bardzo efektowny i skuteczny maul i po kilkunastu minutach Lechia prowadziła 10:0. Po stracie piłki przez Budowlanych w akcji ofensywnej, skuteczna kontra Lechii zakończyła się 7 punktami i zanosiło się na wysoką porażkę (0:17). Humory lublinian poprawił Rafał Szrejber, który wrócił do macierzystego klubu po kilku latach występów w Arce Gdynia, zdobywając pięć punktów. Do przerwy Lechia prowadziła 27:5. Druga odsłona to heroiczna walka gospodarzy o poprawienie wyniku. Częściowo się udało, bo drugą połowę wygrali 12:3. Do punktu bonusowego zabrakło jednego przyłożenia.   

Skład:
Konrad Zając (Michał Majcher), Oleksandr Khomenko, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński (Arkadiusz Dankiewicz), Piotr Wiśniewski, Michał Świderski, Jakub Jasiński, Jakub Bobruk, Miroslav Shuliak, Marcin Dzioch, Piotr Skałecki, Rafał Szrejber, Wojciech Brzezicki (Maciej Grabowski), Artem Kułyk.

Punkty:
Miroslav Shuliak 7,
Jakub Bobruk 5,
Rafał Szrejber 5. 

Mistrzostwa Europy juniorów

Drukuj

PZRJuż w niedzielę, 2 kwietnia 2017 roku, reprezentacja Polski wyjeżdża na mistrzostwa Europy do Francji.  Pierwszy mecz rozegra 8 kwietnia o godz. 16.30 z reprezentacją Holandii. Ostatnie dni przed mistrzostwami Polacy spędzą na kilkudniowej konsultacji startowej w miejscowości St. Malo gdzie będą doskonalić elementy taktyczne w defensywie i ofensywie.

Wśród powołanych jest aż sześciu zawodników naszego klubu. Są to: Oskar Rudziński, Michał Musur, Jakub Kamiński, Kacper Wiśniewski, Konrad Posłajko, Stanisław Kasprzak.

Serdecznie gratulujemy i życzmy powodzenia!


 

Porażka juniorów

Drukuj

Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 7:31 (0:7)

Juniorzy Budowlanych nie sprostali rówieśnikom z Orkana Sochaczew ulegając wyraźne na własnym boisku w meczu w ramach eliminacji do finałów mistrzostw Polski juniorów. Jeszcze do przerwy mecz miał w miarę wyrównany przebieg. Po przerwie lepsze warunki fizyczne rywali wzięły górę. Goście odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Skład:
Rafał Ilczak, Dawid Polak (Dominik Tomaszewski), Artur Białota (Mateusz Kociuba), Bartłomiej Daszczyk, Kacper Wiśniewski, Oskar Rudziński, Damian Urban (Krzysztof Gnaś), Michał Musur (Adrian Jóźwiak), Damian Mazuś, Maciej Borówka, Grzegorz Kędzierski (Paweł Siedlecki), Konrad Posłajko, Jakub Kamiński, Łukasz Mańko-Musiał, Stanisław Kasprzak.   

Punkty:
Jakub Kamiński 5,
Konrad Posłajko 2.


 


Strona 3 z 6

Następny mecz

Ekstraliga
wiosna 2017

12/13.08.2017

Budowlani Lublin
– Ogniwo Sopot

Gramy u siebie

Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj132
Wczoraj157
W tym tygodniu1110
W tym miesiącu5742
Łącznie1613718