Wesołych Świąt!

Drukuj


Zdrowych i pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
smacznego jajka
i mokrego śmigusa dyngusa,
zawodnikom, działaczom
i sympatykom rugby

życzą zawodnicy, trenerzy
i działacze Klubu Sportowego Budowlani Lublin


 

Zaczynamy ligę

Drukuj

W sobotę o godzinie 14.00 na stadionie przy ulicy Krasińskiego 11 planowany jest pierwszy mecz ekstraligi Budowlanych Lublin w nowym sezonie. Przeciwnikiem będzie Juvenia Kraków.

System rozgrywek uległ zmianie. Ekstraligę powiększono do 10 zespołów. W pierwszej fazie stawkę podzielono na dwie pięciozespołowe grupy. W grupie A będą grały: Budowlani Łódź SA, KS Budowlani Łódź, Arka Gdynia, Orkan Sochaczew, Lechia Gdańsk, w grupie B: Budowlani Lublin, Ogniwo Sopot, Pogoń Siedlce, Juvenia Kraków, Skra Warszawa. Zespoły zagrają mecz i rewanż. Po trzy najlepsze stworzą grupę „mistrzowską”. W drugiej fazie drużyny zagrają mecz i rewanż z zespołami z grupy przeciwnej. W trzeciej fazie odbędą się półfinały. Pierwszy zespół zagra jeden mecz na własnym boisku z czwartym, a drugi z trzecim, zwycięzcy spotkają się o złoty medal, a przegrani o brązowy.  Zespoły z miejsc 4 i 5 po rundzie pierwszej stworzą grupę „spadkową”, która zagra mecz i rewanż z zespołami z grupy przeciwnej. Zespół, który zajmie 10 miejsce w tabeli końcowej zagra mecz barażowy ze zwycięzcą I ligi o oprawo gry w ekstralidze w kolejnym sezonie.

Życzymy naszej drużynie awansu do grupy „mistrzowskiej”. Mamy nadzieję, że pierwszy krok do tego celu zrobią już w najbliższą sobotę.

Zapraszamy kibiców na stadion!

 

IV Wojewódzki Turniej w Rugby Tag w Krasnymstawie

Drukuj

W ramach obchodów Dni Św. Patryka, 16.03.2018 r. w Krasnymstawie został rozegrany IV Wojewódzki Turniej w Rugby Tag. Turniej odbył się pod patronatem Ambasady Irlandii w Polsce i Konsula Honorowego Irlandii w Poznaniu.


Zawody już na stałe wpisały się w kalendarz rozgrywek rugby Tag w naszym regionie. Gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie. 


Turniej został sfinansowany przez Fundację Kultury Irlandzkiej w Poznaniu.

Do zmagań przystąpiło pięć drużyn: 4 reprezentacje szkół oraz ekipa najmłodszych zawodników KS Budowlani – Akademia Rugby Lublin. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej z Łuszczowa prowadzona przez pana Macieja Kleszcza. Tuż za nimi uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 23 z Lublina prowadzona przez pana Pawła Janowskiego. Bardzo cieszy trzecie miejsce drużyny Szkoły Podstawowej z Konopnicy prowadzonej przez Piotra Jurkowskiego byłego zawodnika KS Budowlani Lublin i reprezentanta Polski.


Taki Turniej to doskonała okazja do zdobycia pierwszych sportowych doświadczeń. I tak też było w przypadku drużyny klubowej, która poza dwoma zawodnikami składała się wyłącznie  z debiutantów z najmłodszych kategorii Akademii Rugby KS Budowlani Lublin, którzy ostatecznie zajęli 4 miejsce.

Najmłodszym uczestnikiem zawodów była Antonina Markiewicz. Wielkie brawa dla całej drużyny. Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze bawili się podczas sportowych zmagań i to było najważniejsze.


Akademia Rugby Lublin-KS Budowlani, skład:
1. Mikołaj Niedziółka
2. Miłosz Wieczorek
3. Wiktor Dec
4. Jakub Kręglicki
5. Kamil Pasieczny
6. Maciej Panasiuk
7. Damian Panasiuk
8. Artur Niczypor
9. Antonina Markiewicz

Kolejność końcowa:
I  miejsce – SP w  Łuszczowie – trener/nauczyciel – Maciej Kleszcz
II miejsce – SP 23 w Lublinie - trener/nauczyciel – Paweł Janowski
III miejsce – SP w Konopnicy – trener Piotr Jurkowski
IV miejsce – KS Budowlani Lublin – trener Sebastian Berestek
V miejsce – SP 1 w Krasnymstawie – nauczyciel Agnieszka Lisowska    

Szczególne podziękowania kierujemy do Fundacji Kultury Irlandzkiej w Poznaniu za sfinansowanie tego wydarzenia oraz do Pani Tamary Woińskiej za organizację Turnieju.


 

Pogrzeb Stefana Rybki

Drukuj

Pogrzeb Stefana Rybki odbędzie się w piątek (23.03.2018) o godzinie 13.00 na cmentarzu przy ulicy Droga Męczenników Majdanka.


 

Stefan Rybka nie żyje

Drukuj

Stefan Rybka


Dzisiaj otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość.

W wieku 67 lat zmarł

Stefan Rybka
,

bardzo zasłużony, wieloletni działacz
Klubu Sportowego Budowlani Lublin
i Polskiego Związku Rugby.

W klubie pracował przez ponad piętnaście lat.
Pełnił funkcje starszego inspektora sportu masowego,
kierownika drużyny i sekcji rugby,
kierownika biura, kierownika klubu, prezesa klubu.
Był członkiem Zarządu Polskiego Związku Rugby
w latach 1985–1996.
Wyróżniony Honorową Złotą Odznaką PZR.

W zmarłym straciliśmy oddanego działacza
i sympatyka rugby i naszego klubu.

Pozostanie w naszej pamięci!


O terminie i miejscu pogrzebu powiadomimy wkrótce. 


 

Juniorzy KSB wystartują w mistrzostwach Europy

Drukuj

PZRTrener reprezentacji Polski rugby U18, Krzysztof Krzewicki, ogłosił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy do lat 18. Impreza odbędzie się w Polsce na terenie województwa wielkopolskiego. Do kadry trafili wychowankowie naszego klubu: Rafał Ilczak i Dominik Tomaszewski.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!


 

Reprezentacyjny debiut Piotra Skałeckiego

Drukuj

Piotr Skałecki, wychowanek i zawodnik naszego klubu, zadebiutował w oficjalnym meczu międzypaństwowym w rugby XV w spotkaniu ze Szwajcarią (17.03.2018). W zawodach uczestniczyli również: Piotr Wiśniewski po raz szósty i Robizon Kelberashwili po raz trzeci.

Gratulujemy i życzymy kolejnych występów z orzełkiem na piersi!

 

Sobotni trening odwołany!

Drukuj

Uwaga!

Ze względu na warunki atmosferyczne, trening w sobotę (17.03.2018) o godz. 9.30 na Arenie Lublin jest ODWOŁANY!


 

Zawodnicy Budowlanych w kadrze rugby VII

Drukuj

PZR7Na turniej w Tunezji (6-11.03.2018) reprezentacji seniorów w rugby VII trener Andrzej Kozak powołał z Budowlanych: Macieja Grabowskiego, Jakuba Bobruka, Jakuba Kamińskiego.

Gratulujemy!


 

Zawodnicy Budowlanych w kadrze rugby XV

Drukuj

PZRNa mecz reprezentacji Polski seniorów w rugby XV z Holandią w Amsterdamie (sobota 3.03.2018) zostali powołani: Piotr Wiśniewski, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Maciej Grabowski. Trenerem współpracującym jest szkoleniowiec naszego klubu Stanisław Więciorek.

Gratulujemy!


 

Zawodnicy Budowlanych w kadrze rugby VII

Drukuj

PZR7W dniach 24-25 lutego 2018 r. na Litwie przebywała reprezentacja Polski seniorów w rugby VII. Rozegrano 9 spotkań sparingowych z drużyną Litwy. W akcji udział wzięli nasi zawodnicy: Maciej Grabowski (zdobył łącznie 6 przyłożeń, najwięcej ze wszystkich polskich zawodników), Jakub Kamiński (5 przyłożeń), Jakub Musur (1 przyłożenie), Kacper Wiśniewski. Trenerem kadry jest lublinianin Andrzej Kozak.

Gratulujemy!


 


Strona 4 z 5

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj54
Wczoraj87
W tym tygodniu54
W tym miesiącu1707
Łącznie1686756