Home Aktualności czerwiec 2017 Brązowy medal juniorów w mistrzostwach Polski rugby 7

Brązowy medal juniorów w mistrzostwach Polski rugby 7

Drukuj

 

  

Budowlani Lublin byli gospodarzami finałów XVII Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7. Nasi juniorzy spisali się bardzo dobrze i zdobyli drugi w historii klubu medal juniorski w olimpijskiej odmianie rugby.

Lublinianie rozpoczęli od bardzo trudnego meczu z jednym z faworytów turnieju – Juvenią Kraków. Do przerwy prowadzili rywale 14:5. Budowlani wyszli na prowadzenie 17:14 na minutę przed końcem spotkania. Wydawało się, że zwycięstwo mamy już pewne, ale na 40 sekund przed końcem zespół z Krakowa zdobył przyłożenie, podwyższył je i ponownie objął prowadzenie 21:17. W ostatniej akcji meczu nasza drużyna przeprowadziła skuteczny kontratak zdobywając decydujące przyłożenie i ostatecznie wygrała 22:21.

W drugim spotkaniu pewnie pokonali Ogniwo Sopot 26:12. W półfinale ulegli KS Budowlanym Łódź 19:10.

W meczu o brązowy medal nasi juniorzy ponownie spotkali się z Juvenią Kraków. Tym razem już w pierwszej połowie wyszli na wysokie prowadzenie (21:0). Ambitny rywal próbował dogonić wynik w drugiej części, ale brązowe medale zawisły na piersiach naszych zawodników, po zwycięstwie 21:12.

Skład:
Jakub Kamiński, Stanisław Kasprzak, Łukasz Mańko-Musiał, Konrad Posłajko, Oskar Rudziński, Michał Musur, Mikołaj Talarowski, Maciej Borówka, Damian Mazuś, Bartłomiej Daszczyk, Kacper Wiśniewski, Rafał Ilczak.
Trener: Jacek Zalejarz.

Klasyfikacja końcowa

1. Orkan Sochaczew
2. KS Budowlani Łódź
3. Budowlani Lublin
4. Juvenia Kraków
5. Ogniwo Sopot
6. Arka Gdynia
7. Posnania Poznań

 

Następny mecz

Ekstraliga
wiosna 2017

28/29.10.2017

Budowlani Łódź SA
Budowlani Lublin

Mecz na wyjeździe


Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj346
Wczoraj304
W tym tygodniu1833
W tym miesiącu6956
Łącznie1640850