Home Aktualności Czerwiec 2018 Minimalna porażka z Pogonią Siedlce

Minimalna porażka z Pogonią Siedlce

Drukuj

PogonKSBBudowlani Lublin – Pogoń Siedlce 13:15 (6:15)

W samo południe, w ogromnym upale przyszło rywalizować rugbistom Budowlanych Lublin i Pogoni Siedlce. Pierwsze punkty dość szybko zdobyli goście z rzutu karnego. Budowlani odpowiedzieli dwoma skutecznymi kopami z tego samego fragmentu gry w wykonaniu Piotra Skałeckiego. Korzystny dla nas wynik (6:3) utrzymywał się do 30 minuty. W tedy goście przeprowadzili dwie skuteczne akcje zakończone zdobyciem 12 punktów i objęli prowadzenie, którego jak się okazało, nie oddali do końca meczu.

Po przerwie Budowlani dążyli do poprawienia wyniku. Po jednym z zagrań sędzia spotkania uznał, że gdyby nie faul zawodnika gości, punkty zostałyby zdobyte przez gospodarzy, podyktował tzw. karne przyłożenie. Zrobiło się już tylko 13:15. W kolejnej akcji Piotr Skałecki wykonywał rzut karny z połowy boiska, ale piłka uderzyła w poprzeczkę. Pod koniec meczu goście wyraźnie zdominowali grę. Budowlani bronili się bardzo dzielnie, fragmentami nawet w trzynastu (za żółte kartki), nie pozwolili na stratę punktów, ale zdobyć również im  się nie udało. Ostatecznie przegraliśmy dwoma punktami, inkasując defensywny punkt bonusowy.

Cały zespół należy pochwalić za ambicję, wolę walki, determinację w obronie. W naszej ocenie na szczególne wyróżnienie zasłużył Michał Musur, który był bardzo pracowity w obronie i widoczny w ataku.

Skład:
Olekksij Novikov (Michał Majcher), Oskar Rudziński (Oleksandr Khomenko), Robizon Klberashvili, Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński (Paweł Niedziółka), Tomasz Zduńczuk, Michał Musur, Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk, Vladyslav Adazhynyk, Piotr Skałecki, Jakub Kamiński (Piotr Psuj), Rafał Szrejber, Maciej Grabowski, Artem Kulyk.

Punkty:
Jakub Bobruk 7,
Piotr Skałecki 6.


 

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj67
Wczoraj101
W tym tygodniu253
W tym miesiącu1995
Łącznie1715658