Home 2011 październik
październik 2011

Lubelskie debiuty w reprezentacji Polski

Drukuj

PZRugbyW meczu reprezentacji Polski seniorów rozegranym w Nowym Sączu, w którym nasza kadra pokonała Czechów 20:13 (10:6), wystąpiło trzech zawodników Budowlanych. Debiutowali Adrian Chróściel i Wojciech Król, a po raz piąty w zespole narodowym wystąpił Stanisław Niedźwiecki.

W turnieju Cross Border Nations juniorów do lat 18 w roli trenera reprezentacji Polski juniorów debiutował lubelski szkoleniowiec Krzysztof Okapa. Debiut okazał się bardzo udany. Kadra pokonała Litwę  43:7 (14:0) i w meczu o pierwsze miejsce Szwecję 17:0 (5). Warto dodać, ze kierownikiem drużyny narodowej w tej kategorii wiekowej jest Wiesław Piotrowicz z Lublina.

 

Wyjazd na turniej do Siedlec - komunikat!

Drukuj

UWAGA !

Zmiana godziny wyjazdu drużyn mini-żaków, żaków i młodzików na turniej regionalny do Siedlec.
Zbiórka 15.10.2011 o godzinie 7.00 spod KS Budowlani Lublin ul. Krasińskiego 11.

trener
Jacek Zalejarz

 

Treningi seniorów

Drukuj

Treningi drużyny seniorów:

- w tym tygodniu

12.10.2011 - środa - godz. 17.30
14.10.2011 - piątek - godz. 17.30

- w przyszłym tygodniu codziennie (17-21.10.2011)

poniedziałek - godz. 17.30
wtorek - godz. 17.30
środa - godz. 17.30
czwartek - godz. 17.30
piątek - godz. 17.30

 

Retransmisja meczu

Drukuj

MeczNa stronie Internetowej Telewizji Lublin www.itvl.pl można obejrzeć retransmisję meczu Budowlani Lublin - Budowlani Łódź z 8.10.2011.

 

Międzynarodowy turniej kadry rugby 7

Drukuj

PZRugby7W środę 12.10.2011 reprezentacja rugby 7 rozpocznie podróż do Kiszyniowa, gdzie odbędzie się międzynarodowy turniej w ramach przygotowań do Pucharu Europy Narodów. Trener Krzysztof Folc powołał trzech lubelskich zawodników - Michała Węzkę, Piotra PsujaMichała Jabłońskiego.
Przed opuszczeniem granic Polski kadrowicze odbędą jeszcze trening na obiektach Budowlanych Lublin.

 

Porażka po walce

Drukuj

Budowlani LodzKSBBudowlani Lublin ? Budowlani Łódź 3:17 (3:14)

Nie trudno było wskazać faworyta dzisiejszego meczu ekstraligi przy ulicy Krasińskiego 11 w Lublinie. Na boisko Budowlanych przyjechali Budowlani z Łodzi aktualny wicemistrz kraju, drużyna która od roku 2003 nie zajęła w polskiej lidze niższego miejsca od drugiego.

Pierwsze punkty zdobyli gospodarze. Wojciech Piotrowicz skutecznie wykorzystał rzut karny i prowadziliśmy 3:0. Później do głosu doszli goście. Dominując terytorialnie, zdobyli dwa skutecznie podwyższone przyłożenia.

Po przerwie mecz się zdecydowanie wyrównał. Lublinianie zaczęli stwarzać zagrożenia pola punktowego rywali. Kilkakrotnie niewiele zabrakło im do zdobycia punktów. Rywal był w stanie odpowiedzieć tylko jednym rzutem karnym. Z pewnością łodzianie liczyli na punkt bonusowy, jednak doskonała postawa w obronie naszej drużyny nie pozwoliła wyjechać gościom z dorobkiem pięciu punktów.

Skład:
Adrian Chróściel, Piotr Nojszewski ('60 Krzysztof Kędra), Patryk Frątczak ('25 Michał Pietrkiewicz), Michał Kędra ('75 Tomasz Jóźwik), Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński, Stanisław Niedźwiecki, Jakub Jasiński, Jakub Stelmach, Wojciech Piotrowicz, Michał Jabłoński, Piotr Skałecki ('45 Bartłomiej Łukaszek), Piotr Psuj, Kamil Walaszek ('75 Marcin Dzioch), Michał Węzka.

Punkty:
Wojciech Piotrowicz 3

 

Zaproszenie na mecz

Drukuj

Budowlani LodzKSB LublinBudowlani Lublin - Budowlani Łódź

W sobotę, 8.10.2011 o godz. 13.00 na własnym boisku, Budowlani Lublin spotkają się  z niepokonaną w tym sezonie drużyną Budowlanych Łódź.
Z uwagi na klasę przeciwnika kibice mają szansę obejrzeć ciekawe widowisko sportowe. Nasi seniorzy chociaż nie występują w roli faworyta z pewnością podejmą ambitną walkę o uzyskanie jak najlepszego wyniku.


 

Remis z Orkanem Sochaczew

Drukuj

Dzisiejszymi meczami z Orkanem Sochaczew kadeci i juniorzy Budowlanych rozpoczęli eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów  w roku 2012. Pojedynek zakończył się remisem, kadeci pewnie pokonali gości 30:7, a juniorzy ulegli, po dobrej grze, 10:17.

Kadeci:
Budowlani Lublin ? Orkan Sochaczew 30:7 (15:0)


Punkty dla Budowlanych:
Grzegorz Szczepański 10,
Piotr Wiśniewski 10,
Michał Kiciak 5,
Szymon Okapa 5.

Juniorzy:
Budowlani Lublin ? Orkan Sochaczew 10:17 (0:0)


Punkty dla Budowlanych:
Grzegorz Szczepański 5,
Filip Janeczko 5.

Kolejny mecz kadeci rozegrają w Lublinie 20 października 2011 ? przeciwnikiem będzie Skra Warszawa. Natomiast juniorzy 27 października 2011 na wyjeździe zagrają z Pogonią Siedlce.

 

Najmłodsi walczyli ?O Puchar Syrenki?

Drukuj

puchar syrenki 201102W niedzielę 3.10.2011 w Warszawie odbył się  III Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby ?O Puchar Syrenki?, w którym uczestniczyły trzy drużyny z Lublina: mini-żacy, żacy i młodzicy.

W rywalizacji wzięli także udział młodzi rugbiści z Siedlec, Sochaczewa i Poznania. Warto dodać, że w drużynach mini-żaków obok chłopców występowały  dziewczęta.

W klasyfikacji końcowej zwyciężył nasz zespół żaków, a mini-żacy i młodzicy uplasowali się na trzecich pozycjach. Najlepszym zawodnikiem w kategorii żak został Jakub Kamiński z Budowlanych Lublin.


Klasyfikacja turnieju

Mini-żak

1. SP Nr 5 Poznań
2. Pogoń Siedlce
3. Budowlani Lublin
4. AR UKS Bielańczyk

Żak
1. Budowlani Lublin
2. Pogoń Siedlce
3. AR UKS Bielańczyk I
4. AR UKS Bielańczyk II

Młodzik
1. Orkan Sochaczew
2. Pogoń Siedlce
3. Budowlani Lublin

 

Powołania na mecz z Czechami

Drukuj

PZRugbyTrener reprezentacji seniorów, Tomasz Putra,  powołał na konsultację przed meczem z Czechami trzech zawodników Budowlanych Lublin:  Adriana Chróściela, Wojciecha Króla i Stanisława Niedźwieckiego.
W rezerwie znajduje się Wojciech Piotrowicz.

Konsultacja odbędzie się w dniach 11-16.10.2011 w Barcicach pod Nowym Sączem. Mecz z kadrą Czech zostanie rozegrany na stadionie w Nowym Sączu w sobotę 15.10.2011 o godzinie  19.30.

 

Honorowa porażka z mistrzem Polski

Drukuj

KSBArkaArka Gdynia ? Budowlani Lublin 28:13 (14:3)

Potyczka z aktualnym mistrzem Polski na jego boisku do łatwych nie należy, przekonała się już o tym nie jedna drużyna. Jednak Budowlani nie okazali strachu, podjęli bardzo ambitną walkę o jak najlepszy wynik. Gdyby nie kilka błędów własnych można było pokusić się przynajmniej o punkt bonusowy.

Mecz zaczął się od skutecznie wykonanego rzutu karnego przez Wojciecha Piotrowicza (3 minuta) i naszego prowadzenia 3:0, odpowiedź gospodarzy była prawie natychmiastowa, bo już dwie minuty później po położeniu i podwyższeniu prowadzili 7:3. Ten wynik utrzymywał się do końca pierwszej połowy.  W ostatniej akcji tej części gry będąc w posiadaniu piłki Budowlani popełnili błąd, który kosztował utratę kolejnych 7 punktów.

Pierwsze punkty po przerwie, po ładniej akcji całej drużyny, zdobyła Arka i objęła prowadzenie 21:3. Od tego momentu lublinianie ruszyli do zdecydowanych ataków. Położenie zdobył Michał Jabłoński, a kolejnego karnego na punkty zamienił Wojciech Piotrowicz. Przegrywaliśmy już tylko 13:21. Niestety, powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy, pod koniec meczu mając piłkę na 20 metrów przed polem rywali, zgubiliśmy ją i zamiast zdobyć kolejne przyłożenie to straciliśmy siedem punktów, przegrywając ostatecznie 13:28. Martwią błędy w obronie, ale cieszy dobra i wyrównana gra z tak wymagającym zespołem jakim jest z pewnością Arka Gdynia, aktualny mistrz kraju.     

Skład:
Adrian Chróściel ('60 Patryk Frątczak), Michał Pietrkiewicz, Piotr Nojszewski ('50 Sebastian Berestek) Michał Kędra ('75 Krzysztof Kędra), Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński, Stanisław Niedźwiecki, Jakub Jasiński ('75 Tomasz Wojnowski), Jakub Stelmach ('70 Bartłomiej Łukaszek), Wojciech Piotrowicz, Michał Jabłoński, Piotr Skałecki, Piotr Psuj, Kamil Walaszek, Michał Węzka.

Punkty:
Wojciech Piotrowicz 8,
Michał Jabłoński 5.

 


Strona 2 z 2

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj88
Wczoraj101
W tym tygodniu274
W tym miesiącu2016
Łącznie1715679