Przegrali po walce

KS Budowlani Lublin v RC Orkan Sochaczew 7:54 (0:14).

Kadeci Budowlanych Lublin musieli w piątek (05.04.2019r) uznać wyższość swych rówieśników z Orkana Sochaczew. Przegrali z nimi na własnym boisku 7:54 (0:14). Niestety, trochę zabrakło umiejętności, a pod koniec i sił…Na szczęście zapału i woli walki nie brakowało i jak na rugbistów Budowlanych Lublin przystało walczyli o każdą piłkę i każdy metr boiska.

O tym, że kadeci Orkana byli faworytem tego spotkania przekonywać nikogo nie trzeba. Są pretendentami do medalu Mistrzostw Polski w tej grupie wiekowej i do Lublina przyjechali wygrać i to bardzo wysoko. Nasi chłopcy pamiętali na pewno jesienną potyczkę z sochaczewskim zespołem, kiedy to „nabrali w plecak” przegrywając z Orkanem 98:0. I tanio skóry nie sprzedali. Nie przestraszyli się przeciwnika i grali jak równy z równym, o czym świadczy wynik po pierwszej połowie spotkania. Dobrze szło także w drugiej połowie, młodym rugbistom z Lublina udało się nawet zdobyć 7 oczek. Niestety, ostatnie 10 minut meczu to prawdziwa dominacja Sochaczewa. Dzięki przewadze fizycznej goście trzy razy kładli piłkę na polu punktowym zdobywając łącznie 21 punktów.

–  Mecz w wykonaniu waszej drużyny był zdecydowanie lepszy niż jesienią – ocenia Piotr Choduń, trener zespołu. – Należy jednak pochwalić drużynę za ambicję, walkę i grę w obronie. Przy regularnym treningu zespół stać na  dalsze postępy.

Skład zespołu: Jakub Białota,Jakub Woźniak,Bartłomiej Wójtowicz, Marcel Kuwałek, Maciej Hetman (Gabriel Lech),Benjamin Tomaszewski, Michał Pasieczny 5,Jakub Hofman, Domnik Dymek, Damian Harasimiuk 2,Arkadius Dudek,Maksymilian Próchniak,Mikołaj Mazurek,Krystian Cygan(Kacper Ciechoński),Mikołakj Żysko