To już świecka tradycja. 1 stycznia 2024 roku spotkaliśmy się na boisku przy ul. Krasińskiego, by rozegrać Noworoczny Mecz Rugby.

Zaczęło się w 2020 roku. Od tamtej pory, uwzględniając pandemiczną przerwę, zorganizowaliśmy cztery takie spotkania. Wciąż marzy nam się rozegranie naszych noworocznych zmagań w prawdziwie zimowej aurze. Niestety, realizację tych marzeń znowu musimy odłożyć na przyszły rok.

Tym razem, mimo „typowego” dla tej pory roku deszczu, na przedmeczowej zbiórce zameldowało się 18 śmiałków: obecnych, byłych i przyszłych zawodników naszego klubu. Jak zwykle, było rodzinnie. Stanisław Powała-Niedźwiecki na murawę wybiegł w jednej drużynie z synem. Siedmioletni Stanisław junior był najmłodszym graczem na boisku. Rola najstarszego przypadła aktywnemu zawodnikowi drugiej drużyny Budowlanych Sebastianowi Grębowskiemu, któremu w tym roku stuknie „pięćdziesiątka”.

Pierwsze przyłożenie w 2024 roku na swoim koncie zapisał nasz wychowanek, obecnie grający w Pogoni Siedlce, Arkadiusz Janeczko. Po chwili kolejne punkty dla ekipy „Czerwonych” dorzucili zawodnicy naszego ekstraligowego zespołu: Michał Węzka i Maciej Grabowski. „Niebiesko-Biało-Czerwoni” odpowiedzieli przyłożeniem Jakuba Kozaczuka. Zawodnik naszej drużyny kadetów pierwszego dnia nowego roku imponował szybkością i w sumie zakończył mecz z dwoma akcjami punktowanymi. Punkty położył także inny z reprezentantów naszej klubowej młodzieży, Szymon Próchniak.

Nie jest jednak tajemnicą, że wynik nie był najważniejszy. Widoczna była przewaga „Czerwonych”, ale po drobnej korekcie składów i przyjęciu zasady, że po zmianie stron w przerwie meczu punkty zostają na połowie ustaliliśmy, że rezultat spotkania oscylował w okolicach remisu.

Po zakończeniu spotkania nie mogło zabraknąć tradycyjnej „trzeciej połowy”. Tym razem o ciepły i pożywny posiłek dla zawodników zadbał prezes naszego klubu Jacek Zalejarz, który sylwestrową noc poświęcił na ugotowanie gara staropolskiego żuru.

Czerwoni: Maciej Grabowski, Michał Węzka, Arkadiusz Janeczko, Stanisław Powała-Niedźwiecki, Stanisław Powała-Niedźwiecki jr, Jakub Woźniak, Oliwier Kostyła, Mateusz Sawicki.
Niebiesko-Biało-Czerwoni: Sebastian Berestek, Wojciech Lubisz, Sebastian Grębowski, Maciej Mańkowski, Mariusz Mucha, Gibbs Bosha, Maciej Wolski, Szymon Próchniak, Jakub Kozaczuk, Michał Pasieczny.
Sędziował: Michał Pietrkiewicz.