W meczu siódmej kolejki rozgrywek Drugiej Ligi Rugby Akademię W. Pola Budowlanych II Lublin czekał wyjazd do zamykającej ligową tabelę ekipy Rugby Ruda Śląska. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem naszej drużyny rezerw, choć zwłaszcza w pierwszej połowie „Gryfy” stawiały zacięty opór.

W trakcie pierwszych 40 minut rywale tylko dwukrotnie pozwolili nam wbiec z piłką na swoje pole punktowe. Dokonali tego panowie Dube: najpierw Panashe, a później Mcebisi. Dwukrotnie nie udało się podwyższyć trzeciemu zawodnikowi o tym nazwisku, czyli Edmosowi i przy jednym rzucie karnym wykorzystanym przez przeciwników do przerwy prowadziliśmy 10:3.

Po zmianie stron w końcu zaczęliśmy grać swoje i ustrzegać się prostych błędów, choć swoje zrobiło także zmęczenie w szeregach gospodarzy, którzy w całym meczu dokonali tylko dwóch zmian. Około 50. minuty worek z przyłożeniami rozwiązał Panashe Dube, zaliczając swoją drugą „piątkę” tego dnia. W dalszej części gry dwukrotnie przyłożył także Sebastian Panasiuk, a po razie dokonali tego: Bruce Sithole, Danylo Leshchenko i Edmos Dube. Edmos poprawił także skuteczność strzelecką i wykorzystując pięć podwyższeń, w sumie zdobył w Rudzie 15 punktów.

Dzięki wygranej z bonusem umocniliśmy się na pozycji lidera. Do siedmiu punktów wzrosła nasza przewaga nad Watahą Zielona Góra, która przegrała w Olsztynie 22:5. Naszym kolejnym rywalem będą Miedziowi Lubin, którzy wczoraj w derbach Dolnego Śląska przegrali u siebie z Rugby Wrocław 7:28.

Spotkanie z Miedziowymi zostanie rozegrane w niedzielę 23 kwietnia o godz. 13 na boisku przy ul. Magnoliowej.

Rugby Ruda Śląska – Akademia W. Pola Budowlani II Lublin 6:50 (3:10)