Ledwo umilkł huk po wystrzałach petard i korków szampana, a po górskich szczytach wokół Zakopanego echo niosło jeszcze głos Zenka Martyniuka, gdy na boisku przy ul. Krasińskiego w Lublinie rozpoczął się pierwszy mecz rugby w nowym roku. Noworoczne spotkanie lubelskiego środowiska rugby odbyło się dopiero po raz drugi, ale już przyjęło się jako „nowa świecka tradycja”.

Po raz pierwszy w Noworocznym Meczu Rugby wystąpiła kobieta. Płeć piękną reprezentowała Jadwiga Kasprzak, wychowanka lubelskich Amazonek, obecnie zawodniczka AZS AWF Warszawa. Na boisku towarzyszyli jej brat Stanisław, etatowy skrzydłowy ekstraligowej drużyny Edach Budowlanych oraz tata Sławomir, który w latach 2006-2007 rozegrał 12 spotkań ligowych w niebiesko-biało-czerwonych barwach. Konotacji rodzinnych było więcej. Naprzeciw siebie stanęli bracia Panasiukowie: Konrad, który w ubiegłym roku zadebiutował w zespole seniorów i Sebastian, zawodnik drugiej drużyny Budowlanych.

Wynik sportowy był sprawą drugorzędną, ale odnotujmy, że pierwsze przyłożenie w 2022 roku zdobył Arkadiusz Janeczko, wychowanek naszego klubu, obecnie reprezentujący Up Fitness Skrę Warszawa. Mecz został rozegrany w wymiarze dwa razy po 15 minut. Pierwszą połowę, rozegraną w mieszanych składach, można rozstrzygnąć na remis. W drugiej doszło do starcia drużyny ekstraligowej z szykowanym do występów w drugiej lidze zespołem rezerw. Ekipa trenera Sebastiana Berestka dość niespodziewanie rozegrała więc pierwszy sparing i choć zeszła z boiska pokonana, to zebrała z niego wiele cennych doświadczeń.

Po sportowej rywalizacji nie mogło zabraknąć tradycyjnej „trzeciej połowy”. W tym miejscu za wsparcie gastronomiczne dziękujemy naszym niezawodnym sąsiadom z restauracji Kawa i Ława oraz pizzerii Koniec Świata i jej właścicielowi, byłemu zawodnikowi Budowlanych Piotrowi Nojszewskiemu.

W Noworocznym Meczu Rugby zagrali:

Jadwiga Kasprzak, Robizon Kelberashvili, Bartłomiej Jasiński, Wojciech Król, Stanisław Kasprzak, Maciej Grabowski, Jakub Bobruk, Robert Ciechoński, Gabriel Brożek, Konrad Panasiuk, Rafał Lipnicki, Arkadiusz Janeczko, Sebastian Berestek, Damian Gil, Maksymilian Próchniak, Karol Sałatka, Mateusz Sawicki, Jarosław Mazuś, Patryk Kasperowicz, Maciej Mańkowski, Grzegorz Dec, Krzysztof Błaziak, Michał Pietrkiewicz, Tomasz Maciuszczak, Rafał Gorczyca, Sławomir Kasprzak, Paweł Adamczyk, Krzysztof Sztylko, Sebastian Panasiuk, Marcin Dzioch. Sędziował: Tomasz Mietlicki.