Do (pełni) szczęścia zabrakło „bonusa” – KS Budowlani Łódź- KS Budowlani Lublin 6:24 (6:17)

Jest powód do zadowolenia: druga kolejka Ekstraligi, drugi mecz na wyjeździe i drugie zwycięstwo. Budowlani Lublin pokonali swych imienników z Łodzi 24:6 (17:6). Choć przez cały mecz nasi rugbiści kontrolowali sytuację na boisku, to niestety nie udało im się zdobyć czwartego przyłożenia, premiowanego tzw. bonusem.

Lublinianie wychodzili na murawę KS Budowlanych Łódź w roli faworyta i nie zawiedli. Wprawdzie to łodzianie pierwsi punktowali zdobywając 3 oczka z karnego (w pierwszej połowie dołożyli w ten sposób jeszcze 3 punkty i to było wszystko na co mogli się zdobyć), to rugbiści z Lublina zaczęli szybko kontrolować sytuację na murawie. Potwierdziły się jednak słowa Stanisława Więciorka, trenera naszego zespołu, kiedy mówił o tym, że to będzie ciężki, twardy mecz. Łodzianie nie odpuszczali, walczyli o każdą piłkę i każdy metr na boisku.

– Cieszy kolejne zwycięstwo na wyjeździe, wyjazdowe mecze do tej pory były naszą bolączką – ocenia popularny „Więcior”, zwracając uwagę przede wszystkim na świetną grę zespołu w stałych fragmentach. Trochę zawiodła skuteczność. – W pierwszej połowie mieliśmy tyle sytuacji punktowych, że już wtedy mogliśmy zdobyć bonus….

Bonus to dodatkowy punkt przyznawany za zdobycie czterech lub więcej przyłożeń. W Łodzi udało się to trzy razy…

Miejmy więc nadzieję, że do trzech razy sztuka i Budowlanym uda się dopisać bonusowy punkt na swym koncie już w sobotę 6 kwietnia. Na boisku klubowym przy ul. Krasińskiego 11 podejmą ekipę Skry Warszawa. Początek meczu o godzinie 14.

Skład

Rudziński Oskar (70 Białota Artur), Skałecki Piotr (60 Majcher Michał), Kelbarshvili Robizon (55 Wiecaszek Kamil), Janeczko Arkadiusz, Jasiński Bartłomiej (55 Chikovani Levani), Zduńczuk Tomasz (70 Mazur Marcin), Zurabashvili Ilia, Musur Michał, Bobruk Jakub (75 Jasiński Patryk), Barkava Levani, Więckowski Piotr (65 Jędrysik Kacper), Ćwieka Patryk, Psuj Piotr, Kasprzak Stanisław, Grabowski Maciej (20 Lubisz Wojciech)

Punkty

Barkava Levani – 14 (przyłożenie, karny, 3x podwyższenie)

Ćwieka Patryk – 5 (przyłożenie)

Musur Michał – 5 (przyłożenie)