Budowlani jadą do Krakowa zmierzyć się ze „Smokami”

Kolejnym przeciwnikiem rugbistów Budowalnych Lublin będzie Juvenia Kraków, która podejmie nasz zespół w najbliższą niedzielę. „Smoki” w tym sezonie nie błyszczą okupując dół tabeli, a to sprawia, że mając nóż na gardle na pewno postawią się szukając tak potrzebnych im punktów.

W tabeli Ekstraligi Juvenia zajmuje ósme miejsce z dorobkiem zaledwie dwóch punktów: przegrali wysoko z Orkanem i Pogonią Siedlce i zremisowali u siebie z Lechią Gdańsk. Lubelski zespół z 9 punktami zajmuje szóstą pozycję, przy czym z piątymi w stawce Budowlanymi S.A. Łódź różnią ich tylko tzw. małe punkty. Teoretycznie więc nasi zawodnicy są faworytami, ale jak wiadomo, wszystko zweryfikuje konfrontacja na boisku.

– To kolejne trudne spotkanie z przeciwnikiem, który szuka punktów do utrzymania się w Ekstralidze – mówi Stanisław Więciorek, trener Budowlanych i zapewnia, że na pewno nie lekceważą przeciwnika. Jego zdaniem to młody, ale bardzo dobry zespół mogący pochwalić się wyjątkowo sprawną formacją ataku. Ale jak zapewnia, jadą wygrać mecz. – Jeżeli zachowamy zimną krew i zachowanie na boisku będzie zgodne z tym, co sobie zakładamy, to jestem dobrej myśli.

Początek meczu w niedzielę (14.04.2019) o godzinie 15:00.