Na tarczy, ale z podniesioną głową.
Niespodzianki nie było, lubelscy rugbiści musieli uznać wyższość obecnego Mistrza Polski. Owszem, przegrali z Ogniwem Sopot, ale w stylu, który ujmy im absolutnie nie przynosi. Kilkaset osób na trybunach Areny Lublin i pewnie dziesiątki tysięcy przed ekranami telewizorów obejrzało zacięte i naprawdę bardzo ciekawe widowisko.
Wszystko zależy od tego, jak moi zawodnicy ułożą sobie ten mecz w głowach – mówił przed spotkaniem Stanisław Więciorek, trener Budowlanych Lublin.
A ci poukładali sobie wszystko należycie. Na murawie pojawili się skoncentrowani i pełni woli walki. Nie zdeprymował ich ani obiekt, ani świadomość, że ogląda ich cała rugbowa Polska, ani teoretycznie dużo mocniejszy przeciwnik.
Nie mogliśmy doczekać się pierwszego gwizdka. A cała otoczka sprawiła, że chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony – przyznaje jeden z zawodników.
Rzeczywiście, już pierwsze minuty meczu pokazały, że lublinianie nie zamierzają oddać pola mistrzowi i przez większa część pierwszej połowy utrzymywał się wynik na styku, 6:7 dla Ogniwa. Agresywna obrona lubelskiej ekipy skutecznie studziła zapał sopocian. Niestety, goście pokazali swe możliwości pod koniec tej odsłony odsadzając naszych na kilka punktów.
Druga połowa miała podobny przebieg. Budowlanym udało się zdobyć przyłożenie, a gra toczyła się głównie w środku pola, a obie drużyny atakowały i broniły na przemian. Nie zabrakło jednak błędów, co widać doskonale po końcowym wyniku. Ale w starciu równej, doświadczonej ekipy z odmłodzonym (w pierwszym składzie Budowlanych grało trzech 18-latków) zespołem widocznie tak miało być. Mimo porażki trener Więciorek schodził do szatni ze spokojem na twarzy.
Zagraliśmy najlepsze spotkanie tej rundy. Zawodnicy pokazali wiele serca i ambicji. Schodzili z boiska z podniesioną głową – puentuje.