KS Budowlani Lublin vs MKS Aventa Pogoń Siedlce (3:15) 8:30

Będzie już tylko lepiej?

Wiecie, co jest piękne w tych naszych Budowlanych? To że my, kibice wciąż w nich wierzymy, a Oni , rugbiści dają z siebie naprawdę wszystko, bo o tym wiedzą. Było nas kilkaset osób, które oklaskiwały oba zespoły mimo, że znowu się nie udało. Budowlani przegrali z siedlecką ekipą w stylu który ujmy im nie przynosi.

Piękna pogoda, rugby, kameralny stadion przy ul. Krasińskiego. Słowem udany przepis na sobotnie popołudnie. I tak pomyślało kilkaset osób, które zjawiły się na meczu. Naszym rugbistom przez tydzień udało się zmyć z głów mentalny knock down, który zaserwowali im zawodnicy Master Pharmu Rugby Łódź. Wyszli na murawę bez obaw, z wielkim apetytem na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Wiesz, jak słyszysz tych ludzi, widzisz że są z nami, wtedy robi się więcej niż wydawało się że można zrobić – mówi łącznik młyna (9) Aleksander Mucha (prywatnie mój syn).

Może końcowy wynik tego nie pokazuje, ale grali jak równy z równym z przeciwnikiem, który jest teraz na fali.

Nie myślałem, że będzie tak ciężko – mówił mi po meczu kibic z Siedlec. Przyjechało ich na mecz kilkunastu, oczywiście jak to w rugby jest normą, siedzieli wśród lublinian. Czuli się świetnie, widziałem, jak przybijali piątki z naszymi kibicami. To właśnie wyjątkowość rugby. Zresztą oklaskiwali też udane akcje lubelskiego młyna i ciekawe zagrania lubelskiego ataku.- Chłopaki zrobili co mogli, za nami kolejny ciężki mecz – ocenia Stanisław Więciorek, trener lubelskiej ekipy. Skupia się już na tym, co będzie w następny weekend. A będzie Skra, która odprawiła z „plecakiem” (71:14) zespół Arki Gdynia. – To zespół, który jest naprawdę w naszym zasięgu. Jedziemy do Warszawy walczyć o zwycięstwo.

Ten, a także kolejny mecz kończący kolejkę, właśnie z Arka Gdynia zagrany w Lublinie pokaże, gdzie jesteśmy. Na wiosnę czekają nas wzmocnienia, jeszcze będzie dobrze. Dobrze, że jesteśmy z nimi, naszymi wojownikami.

Mariusz Mucha

Skład KS Budowlani Lublin:
Oskar Rudziński (55’ Bartosz Zabokrzycki), Piotr Skałecki (kapitan)(61’ Anri Bogveradze), Robizon Kelberashvili (51’ Marcin Mazur), Wojciech Król (65’ Paweł Niedziółka), Bartłomiej Jasiński (48’ Bartłomiej Szczukocki), Tomasz Zduńczuk 5(P), Dominik Tomaszewski, Michał Musur, Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki, Piotr Psuj (70’ Igor Kuniewicz) , Wojciech Lublisz (41’ Jakub Bobruk), Dawid Tarnawski, Maciej Grabowski 3(K), Stanisław Kasprzak,
I trener: Stanisław Więciorek
II trener: Andrzej Kozak

Skład MKS Aventa Pogoń Siedlce:
Davit Chaduneli (55’ Tomasz Gołąb), Adrian Chrósciel (79’ Dawid Rajewski), Isitolo Tuumotooa (71’ Paweł Tokarski), Marek Mirosz (41’ Mateusz Siekierka), Krystian Olejek, Norbert Kargol, Paweł Antoszczuk (55’ Oleksandr Shevchenko), Eduard Vertyletskyi 10(2P), Daniel Trybus 5(P), Anton Shasmero, Tomasz Biernacki 5(P) (48’ Krystian Adamiak), Grzegorz Szczepański, Patelesio Sili (75’ Mateusz Dąbrowski), Adam Dudek (70’ Paweł Stempel), Przemysław Rajewski 5(P),
I trener: Adrian Miałkowski
II trener: Jerzy Matwiejczuk

żółta krtka: Isitolo Tuumotooa -MKS Aventa Pogoń Siedlce

Sędziowie:
Dariusz Reks, Grzegorz Michalik, Piotr Ślubowski

L.