Serię czterech kolejnych zwycięstw Edach Budowlanych przerwało niepokonane w ligowych rozgrywkach Ogniwo Sopot. Na wyjeździe przegrywamy z mistrzem Polski 19:56.

Sobotni mecz rozpoczęliśmy ambitnie, od pierwszych minut dyktując swoje warunki gry. Z czasem jednak do głosu doszli gospodarze, którzy po trzech szybkich przyłożeniach i skutecznych podwyższeniach objęli wysokie prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy, grając w osłabieniu, zdobyliśmy kontaktowe punkty. Piłkę na polu punktowym rywala położył Piotr Skałecki, a podwyższył Maciej Grabowski.

Po zmianie stron tempo gry wciąż jednak dyktowali sopocianie, którzy powiększali przewagę. W drugiej części spotkania dziesięć punktów dla Edach Budowlanych po dwóch przyłożeniach zdobył Barend Potgieter, a jedno z podwyższeń wykorzystał Grabowski. To nie starczyło jednak, by nawiązać walkę z liderem Ekstraligi Rugby. O powrót na zwycięski szlak powalczymy więc w najbliższą sobotę, gdy na boisku przy ul. Krasińskiego podejmiemy Master Pharm Łódź. Początek meczu o godz. 14:00.

Ogniwo Sopot – Edach Budowlani Lublin 56:19 (21:17)

Punkty dla Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 16, Dwayne Burrows 10, Władysław Grabowski 5, Robert Olszewski 5, Wojciech Brzezicki 5, Stanisław Powała-Niedźwiecki 5, Wiaan Griebenow 5, Mateusz Plichta 5.

Punkty dla Edach Budowlanych: Berend Potgieter 10, Piotr Skałecki 5, Maciej Grabowski 4.

Edach Budowlani: Potgieter, Skałecki (55 Mazur), Vorster, B. Jasiński, Król, Musur (70 Węckowski), Rudziński, Wiśniewski (60 Brożek), Grabowski, Kazembe, Dube (75 Pnasiuk), Tomaszewski, Węzka, Dec (65 Ciechoński), Kasprzak.

Żółte kartki: Dmytro Mokretsov (Ogniwo), Bartłomiej Jasiński (Budowlani).