W najbliższą sobotę w Warszawie odbędzie się pierwszy turniej Mistrzostw Polski Rugby 7. Do walki o medale przystąpią zawodnicy Edach Budowlanych Lublin.

Lublinianie zagrają w grupie B. Zmagania zaczną o godz. 12:10 od starcia z jednym z faworytów, Orkanem Sochaczew. O 13:30 zmierzą się z Juvenią Kraków, a rywalizację grupową zakończą o 14:50 meczem z Rugby Białystok.

W grupie A znalazły się: aktualny mistrz Polski Posnania Poznań, Skra Warszawa, Lechia Gdańsk i Legia Warszawa. Spotkania fazy finałowej rozpoczną się o godz. 15:40.

– Dla chłopaków będą to pierwsze zawody w rugby 7 po dłuższej przerwie. Do Warszawy jedziemy po to, żeby chłopaki zobaczyli i przypomnieli sobie, jak się gra w „siódemkach”. Będzie to dla nas okazja do nauki i przetarcia przed kolejnym, październikowym turniejem w Gdańsku i tymi, które czekają nas wiosną – mówi Piotr Jurkowski, trener Edach Budowlanych w rugby 7. I dodaje: – Liczę, że uda nam się zająć miejsce w pierwszej czwórce. Mamy mocną drużynę i powinniśmy sobie poradzić.

Lublinianie w Warszawie wystąpią w składzie: Gabriel Brożek, James Campbell, Jakub Dec, Panashe Dube, Maciej Grabowski, Piotr Jurkowski (grający trener), Kuziwakwashe Kazembe, Michał Musur, Maksymilian Próchniak, Dominik Tomaszewski, Michał Węzka i Piotr Więckowski.

Za wsparcie w skompletowaniu sprzętu dla drużyny „siódemek” dziękujemy oldbojom naszego klubu na czele ze Sławomirem Wołoszynem, Bartoszem Bieleckim i Marcinem Chojnackim.