Półfinałowy Turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag – 19.11.2019.
VII Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Rugby Tag.
19.11.2019 na parkiecie Hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie został rozegrany Półfinałowy Turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag . Zawody te były zarazem VII Halowymi Mistrzostwami Województwa Lubelskiego w Rugby Tag.
Po raz kolejny hala im. Zdzisława Niedzieli gościła najlepsze reprezentacje szkół podstawowych z województwa lubelskiego, które zakwalifikowały się do półfinałów w toku rozegranych wcześniej czterech turniejów eliminacyjnych. W zawodach udział wzięło 18 drużyn w trzech kategoriach wiekowych, ogółem około 140 zawodników (dziewczynek i chłopców). W zawodach udział wzięły drużyny ze szkół z Lublina, Tomaszowic, Łuszczowa, Ożarowa, Snopkowa, Kłoczewa i Białek Dolnych .Sędzią głównym turnieju był Wiesław Piotrowicz.
Rywalizacja o awans do Ogólnopolskiego Finału Szkolnej Ligi Rugby Tag, była bardzo zacięta i przyniosła wiele emocji. Poziom umiejętności młodych zawodników z roku na rok jest coraz wyższy a rozgrywane akcje coraz bardziej efektowne.
Do Turnieju Finałowego 18.12.2019 w Warszawie zakwalifikowały się niżej wymienione drużyny :
Klasy IV – SP w Łuszczowie – nauczyciel Maciej Kleszcz,
Klasy V – SP 14 w Lublinie – nauczyciel Przemysław Chudzik,
Klasy VI – SP 46 w Lublinie – nauczyciel Andrzej Grochowski,

  Komunikat końcowy/wyniki turnieju → Komunikat Końcowy – Półfinały SLRT – Lubelskie 19.11.2019

Na zakończenie zawodów Prezes Okręgowego Związku Rugby Maciej Powała-Niedźwiecki oraz Prezes KS Budowlani Lublin Jacek Zalejarz wręczyli puchary i medale dla drużyn z trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii oraz dyplomy dla wszystkich ekip. Dodatkowo nauczyciele i trenerzy otrzymali okolicznościowe koszulki ufundowane przez LOZR.
Wszyscy uczestnicy mogli się raczyć pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez organizatora oraz napojami przekazanymi przez firmę HERBAPOL- Lublin S.A.
Turnieje Szkolnej Ligi Rugby Tag odbywają się w ramach programu Ministerstwa Sportu „Upowszechnianie Sportu Dzieci i Młodzieży”.


Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za obecność i dostarczone sportowe emocje.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas turnieju finałowego w Warszawie!!!

Regionalny Oficer Rozwoju Rugby 

Sebastian Berestek