Drużyna seniorów dokonała pierwszego wzmocnienia przed sezonem 2022/2023. Do składu Edach Budowlanych wraca wychowanek naszego klubu Wojciech Brzezicki!

Wojtek to mogący występować na środku rozegrania i na skrzydle zawodnik urodzony w 1998 roku. Pierwsze kroki na boisku przy ul. Krasińskiego stawiał jako dziesięciolatek pod okiem trenera Jacka Zalejarza. W drużynie seniorów zadebiutował 10 września 2016 roku w wyjazdowym meczu z Budowlanymi S.A. Łódź. W niebiesko-biało-czerwonych barwach rozegrał 26 meczów, w których zdobył 22 punkty. Zaliczył też trzy występy w seniorskiej reprezentacji Polski. Ostatni sezon spędził w Ogniwie Sopot, w barwach którego sięgnął po tytuł wicemistrza kraju.

– Jednym z argumentów przemawiających za moim powrotem były rozmowy z kolegami, od których słyszałem o pozytywnych zmianach zachodzących w klubie. Postanowiłem więc wrócić w miejsce, które dobrze znam. Mam spore oczekiwania wobec siebie i drużyny. Wracam z zespołu wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski, aktualnego wicemistrza kraju i myślę jedynie o zdobyciu medalu. Wiem, że podobne nastawienie mają koledzy, trenerzy i zarząd w Lublinie. Inaczej by mnie tu nie było – mówi Wojciech Brzezicki. I dodaje: – Gra w Ogniwie była dla mnie swego rodzaju spełnieniem marzeń. Od późnego czasu juniorskiego myślałem o tym klubie, jako takim, w którym chciałbym zagrać i szczerze mówiąc, nawet nie marzyłem, że to się spełni. Na pewno dużo mi dała możliwość trenowania z zawodnikami będącymi na tym poziomie. Pozostał mały niedosyt, bo przez kontuzję nie zagrałem w meczu finałowym. Ten medal cieszy, ale nie tak, jakbym chciał. Dlatego tym bardziej chciałbym powtórzyć ten sukces z Budowlanymi.

– Pozyskanie Wojtka wpisuje się w politykę klubu, w myśl której dążyć będziemy do bazowania na własnych wychowankach, tworząc im jednocześnie optymalne warunki do ich rozwoju i pozostania w Budowlanych do zakończenia kariery. Nie możemy dopuszczać do sytuacji, w których nasi świetni młodzi zawodnicy odchodzą z klubu. A tak bywało w przeszłości, kiedy popatrzymy na historie wielu zawodników wychowanych przez nasz klub. To zaniedbanie, na które nas nie stać. Jako zarząd prowadzimy kilka kolejnych zaawansowanych rozmów, zmierzających do sfinalizowania kontraktów z innymi zawodnikami. Serdecznie witamy Wojtka ponownie w Lublinie – mówi Jarosław Bryl, członek zarządu Klubu Sportowego Budowlani.

Nowy sezon Ekstraligi Rugby wystartuje 20 sierpnia. Drużyna Budowlanych przygotowania do nadchodzących rozgrywek rozpocznie w najbliższy poniedziałek, 25 lipca.