Ruszamy z projektem drugiej drużyny Budowlanych! Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwszy trening, który odbędzie się w środę o godz. 18.

Zajęcia poprowadzi Sebastian Berestek, wiceprezes KS Budowlani Lublin, były zawodnik i trener drużyny seniorów, obecnie trener w klubowej akademii. W przedsięwzięcie mają angażować się także inni klubowi trenerzy na czele z prowadzącym drużynę seniorów Hendrikiem Wentzelem.

– Ta propozycja jest adresowana do szerokiego grona odbiorców. Zespół rezerw powstaje, by umożliwić grę naszym byłym zawodnikom, którzy z różnych powodów przerwali kariery, juniorom, oldbojom czy mieszkającym i uczącym się w Lublinie studentom z innych krajów. Zapraszamy też kibiców rugby, którzy do tej pory nie mieli okazji grać, a chcieliby poznać naszą dyscyplinę od środka – mówi Sebastian Berestek.

Treningi mają odbywać się w każdą środę. Jednym z celów jest dobra zabawa i integracja środowiska, ale nie tylko. Wiosną przyszłego roku planowane jest rozegranie kilku meczów sparingowych, a docelowo w grę wchodzi zgłoszenie drużyny do rozgrywek drugiej ligi.

– Mamy nadzieję, że z czasem będzie ewaluowało to w kierunku stworzenia faktycznego zaplecza dla pierwszej drużyny, gdzie przy wsparciu starszych i bardziej doświadczonych kolegów mogliby ogrywać się młodzi zawodnicy. Dla wielu z nich przejście z wieku juniora do gry w ekstralidze jest zbyt wielkim skokiem i często potrzebują czasu, by zaadaptować się do występów na seniorskim poziomie – dodaje inicjator projektu.