Polski Związek Rugby w ramach realizacji zadania „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży”, w dniach 13-19.08.2019 r. zorganizował miejscowości Zgorzałe (woj. pomorskie) letni obóz sportowy „Rugby na plaży”. Ośrodek wypoczynkowy „Sosnówka” gościł blisko 180 młodych adeptów rugby, dziewczynek i chłopców z województw uczestniczących w projekcie, których pobyt był dofinansowywany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Wśród uczestników tego obozu znalazła się liczna grupa (20 osób) z województwa lubelskiego. W znacznej większości to podopieczni Roberta Ciechońskiego (SP w Tomaszowicach), Macieja Kleszcza (SP w Łuszczowie), Andrzeja Grochowskiego (SP nr 46 w Lublinie/KS Budowlani Lublin) oraz Roberta Pyrki (SP w Białkach Dolnych /SP w Kłoczewie), nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów rugby realizujących zajęcia rugby tag w swoich szkołach. Resztę stanowiły dzieci już trenujące w Akademii Rugby KS Budowlani Lublin.

Treningi rugby odbywały się dwa razy dziennie zgodnie z ramowym planem treningowym.
W trakcie trwania obozu dzieci brały również udział w różnego rodzaju dodatkowych zajęciach sportowo-rekreacyjnych organizowanych na terenie ośrodka tj.: kąpiele w jeziorze, gra w siatkówkę, piłkę nożną, badmintona, tenisa ziemnego.

W dniu 17 sierpnia 2019 wszyscy uczestnicy obozu udali się autokarami do Gdańska aby oglądać zmagania męskiej reprezentacji juniorów podczas Mistrzostw Europy U18 w Rugby 7. Po rozegraniu pierwszego meczu nasi reprezentacji odwiedzili trybunę uczestników obozu „Rugby na plaży” i wraz z nimi pozowali do wspólnego zdjęcia.

W ocenie lubelskiego sztabu szkoleniowego przebywającego na tym obozie wszyscy uczestnicy z woj. lubelskiego to zawodnicy z ogromnym potencjałem sportowym. Wszystko wskazuję na to, że już od września zasilą szeregi zawodników KS Budowlani Lublin.
Obszerna fotorelacja pod linkiem: https://www.facebook.com/SzkolaRugby/

Praca treningowa wykonana na zgrupowaniu na pewno przyda się młodym zawodnikom podczas rywalizacji w nadchodzącym sezonie. Dzięki bardzo dobrej bazie treningowej oraz ogromnemu zaangażowaniu kadry trenerskiej, założone cele obozu zostały osiągnięte a program zrealizowany.

*foto: Sebastian Berestek, Rafał Jadach