Rugbiści Edach Budowlanych Lublin odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. W meczu 5. kolejki Ekstraligi Rugby pokonali na wyjeździe Juvenię Kraków 31:11.

Pierwsza połowa była bardzo zacięta. Wynik spotkania otworzyli goście, za sprawą przyłożenia Barenda Potgietera. Po chwili wyrównał Deane Makone, ale Budowlani odpowiedzieli pięcioma punktami zdobytymi przez Stanisława Kasprzaka. Po serii nieudanych kopów na słupy w końcówce skutecznością popisał się łącznik ataku Juvenii Daniel Tomanek, który w ubiegłym sezonie występował w drużynie z Lublina. Za sprawą jego dwóch celnych rzutów karnych gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 11:10.

Drugą połowę lublinianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. W ciągu 15 minut dwa razy na polu punktowym rywali kładł Potgieter, raz to samo zrobił Michał Węzka, a za każdym razem udanie podwyższał Maciej Grabowski. Wypracowana przewaga okazała się nie do odrobienia dla przeciwników, a Budowlanym pozwoliła zainkasować pełną pulę z ofensywnym punktem bonusowym i umocnić się na czwartym miejscu w ekstraligowej tabeli.

Juvenia Kraków – Edach Budowlani Lublin 11:31 (11:10)
Punkty: Tomanek 6 (2K), Makoni 5 (P) – Potgieter 15 (3P), Grabowski 6 (3pd), Kasprzak 5 (P), Węzka 5 (P)
Juvenia: Siemaszko (Kijak), Głowacki (77 Bielawski), Pszyk (50 Matsiuk), Gola, van der Westhuizen (77 Czepiec), Dorywalski, Makoni, Yavorshchuk (77 Wiśniewski), Gołębiowski (55 Pastukhow), Tomanek, Janeczko (55 Sakwa), Hostiuk (69 Warzecha), Morus, Lewicki, Phiri. Trener: Łukasz Kościelniak.
Budowlani: Potgieter, Mazur (60 Rudziński), Vorster, Król (79 Więckowski), Jasiński (75 Niedziółka), Musur, Tomaszewski, Nyakufaringwa, Bobruk, Kazembe, Kasprzak (78 Panasiuk), Węzka, Dec (18 Ciechoński), Dube (61 Brożek), Grabowski. Trener: Hendrik Wentzel.
Żółte kartki: Makoni, Dorywalski – Bobruk, Grabowski.
Sędziowali: Dariusz Reks, Piotr Ślubowski, Mateusz Lament.