Home Aktualności kwiecień 2017 Porażka po walce

Porażka po walce

Drukuj

LechiaKSBBudowlani Lublin – Lechia Gdańsk 17:30 (5:27)

Lechia to utytułowany zespół i od wielu lat zaliczany do faworytów rozgrywek ligowych. Budowlani to beniaminek ekstraligi. Kibice, którzy jak zwykle licznie przybyli na stadion przy ul. Krasińskiego, liczyli na niespodziankę. Pomimo dzielnej postawy i wygrania drugiej części spotkania nie udało się pokonać przyjezdnych z Wybrzeża. Podobnie jak tydzień temu o wyniku zadecydował początek meczu. Trzy punkty z rzutu karnego, bardzo efektowny i skuteczny maul i po kilkunastu minutach Lechia prowadziła 10:0. Po stracie piłki przez Budowlanych w akcji ofensywnej, skuteczna kontra Lechii zakończyła się 7 punktami i zanosiło się na wysoką porażkę (0:17). Humory lublinian poprawił Rafał Szrejber, który wrócił do macierzystego klubu po kilku latach występów w Arce Gdynia, zdobywając pięć punktów. Do przerwy Lechia prowadziła 27:5. Druga odsłona to heroiczna walka gospodarzy o poprawienie wyniku. Częściowo się udało, bo drugą połowę wygrali 12:3. Do punktu bonusowego zabrakło jednego przyłożenia.   

Skład:
Konrad Zając (Michał Majcher), Oleksandr Khomenko, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński (Arkadiusz Dankiewicz), Piotr Wiśniewski, Michał Świderski, Jakub Jasiński, Jakub Bobruk, Miroslav Shuliak, Marcin Dzioch, Piotr Skałecki, Rafał Szrejber, Wojciech Brzezicki (Maciej Grabowski), Artem Kułyk.

Punkty:
Miroslav Shuliak 7,
Jakub Bobruk 5,
Rafał Szrejber 5. 

Działalność Klubu wspomagają


Zadanie w zakresie szkolenia
sportowego dzieci i młodzieży
oraz sportu seniorów,
realizowane jest przy pomocy
finansowej Miasta Lublin

 


Grill Bar
Następny mecz

Ekstraliga
wiosna 2018

29.04.2018
niedziela, godz. 14.30

Budowlani Lublin
- Skra warszawa

Gramy u siebie
boisko klubowe
ul. Krasińskiego11

1% podatku

W porozumieniu z fundacją Studencką ?Młodzi Młodym? można wesprzeć rugbistów Budowlanych przekazując 1% podatku wpisujemy : KSR 0000270261 w CEL SZCZEGÓŁOWY 1% należy wpisać  ?KS Budowlani Lublin?

  

Dzięki porozumieniu z fundacją studencką "Młodzi Młodym" możecie
wesprzeć rugbistów Budowlanych Lublin przekazując 1% podatku

KRS 0000270261

w CEL SZCZEGÓŁOWY 1% należy wpisać
KS Budowlani Lublin 962

Program PIT
do pobrania


Budowlani Lublin na twitterze Budowlani Lublin na Facebooku Budowlani Lublin RSS

Ostatnie zdjęcia

Licznik odwiedzin

Dzisiaj93
Wczoraj132
W tym tygodniu532
W tym miesiącu4552
Łącznie1670443