Bardzo dobry występ młodzików w BUFAB Amber Cup.

W dniach 3-4 października w Gdańsku odbyła się III edycja BUFAB Amber Cup. Uczestniczyli w niej młodzicy Akademii Rugby KS Budowlani  Lublin. Pierwszego dnia odbyły się mecze eliminacyjne. Nasi młodzi zawodnicy po 2 zwycięstwach i 3 porażkach uplasowali się na 4 miejscu , co dało szansę na dalszą walkę o medale. Drugiego dnia rozegrano mecze finałowe. Po zwycięstwie w ćwierć finale nad drużyna z Niemiec : Oranienburg  Raptors , porażkom w półfinale i meczu o III miejsce ostatecznie uplasowali się na 4 miejscu turnieju. Dodać należy, drużynie młodzików grały również zawodniczki naszej dziewczęcej drużyny Amazonek U16.

Turniej Amcber Cup do tej pory był turniejem międzynarodowym w którym uczestniczyły drużyny z Niemiec, Łotwy, Litwy, Irlandii, Dani, Szwecji. Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczna edycja odbyła się z udziałem tylko jednej ekipy z zagranicy. Turniej Amber Cup  Regionalnym Turniejem Dzieci i Młodzieży w Rugby.

Drużyna trenera Rafała Jadacha bardzo dzielnie radziła sobie podczas tych zawodów a tylko nieznaczna przegrana  w ostatnim meczu nie pozwoliła stanąć im na podium .

Mimo wszystko jest to bardzo dobry wynik więc wielkie brawa należą się całej ekipie. 

Wyniki  meczów :

KS Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk – 0:17

KS Budowlani Lublin – Oranienburg  Raptors – 42:0

KS Budowlani Lublin – Arka Gdynia – 7:10

KS Budowlani Lublin – KS Budowlani Łódź – 5:31

KS Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot – 25:0

Ćwierć finał :

KS Budowlani Lublin – Oranienburg Raptors – 21:0

Półfinał:

KS Budowlani Lublin – KS Budowlani Łódź – 0:15

O III miejsce :

KS Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk – 0:10

Klasyfikacja turnieju:

  1. KS Budowlani Łódź
  2. Arka Gdynia
  3. Lechia Gdańsk
  4. KS Budowlani Lublin
  5. Oranienburg Raptors
  6. Ogniwo Sopot

Reprezentacja Akademii Rugby KS Budowlani  Lublin:

Maciej Panasiuk, Jakub Ressel, Szymon Piekoś, Kamil Pasieczny, Dawid Kopyciński, Jakub Kręglicki, Wiktor Dec ( kapitan), Antonii Rajewicz, Michał Grochowski, Bartłomiej Czerwiński, Borys Jasiński, Bartosz Niedziółka, Jaku Piotrowski, Aleksandra Kociubowska, Katarzyna Pęksyk.

Trener: Rafał Jadach, Kierownik Ekipy: Grzegorz Dec

L.