Przed seniorami na Krasińskiego zagrały dzieci.

W sobotę 03.10.2020 r rozegrany został  Wojewódzki Turnieju Dzieci w Rugby z okazji 45-lecia KS „Budowlani” Lublin w którym udział wzięło prawie 100 zawodników (dziewcząt i chłopców). Zawodnikami byli uczniowie zaprzyjaźnionych szkół z Tomaszowic i Łuszczowa .

Organizatorami tych zawodów był KS Budowlani Lublin i Lubelski Okręgowy Związek Rugby.

Wspaniała słoneczna pogoda sprzyjała sportowym zmaganiom .

Zawody rozgrywane były w 4 kategoriach wiekowych kl. 4, kl. 5 i kl. 6  w formule rugby tag oraz kl 7 i 8 razem w formule kontaktowej !

Zawodnicy Akademii Rugby KS  Budowlani Lublin na co dzień grający praktycznie tylko w tzw. kontakcie  byli tego dnia bardzo gościnni dla podopiecznych trenera  Roberta Ciechońskiego i Macieja Kleszcza  ponieważ to reprezentacje ich szkół dzieliły miedzy sobą pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach.  Oczywiście nie wynik tego dnia był najważniejszy a wspólna zabawa i integracja. Nie mniej jednak emocji towarzyszących sportowej rywalizacji nie brakowało.  Sporo emocji przyniosła gra zawodników w najstarszej kategorii, której przyglądał się trener drużyny seniorów  Stanisław Więciorek.

Na koniec również najmłodsi  adepci naszej Akademii Rugby zostali podzieleni na dwie ekipy i rozegrali mecz na zasadach obowiązujących w kategorii mini żak. Arbitrem w tych zawodach był trener tej kategorii Andrzej Grochowski.

Na koniec nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów, którego dokonał Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby  Maciej Powała-Niedźwiecki.

Kolejność końcowa w klasach IV : 1. SP Tomaszowice; 2. ”Farmerzy” SP Łuszczów I; 3. ”Farmerzy” SP Łuszczów II; 4. KS Budowlani Lublin;

Kolejność końcowa w klasach V: 1. SP Tomaszowice I; 2. ”Farmerzy” SP Łuszczów

  1. SP Tomaszowice II; 4. KS Budowlani Lublin

Kolejność końcowa w klasach VI: 1.  ”Farmerzy” SP Łuszczów I; 2. SP Tomaszowice;

  1. ”Farmerzy” SP Łuszczów II

W klasach VII-VIII : 1. ”Farmerzy” Łuszczów; 2. SP Tomaszowice

Po wszystkim na uczestników czekała pyszna pizza ufundowana przez LOZR a przygotowana przez zaprzyjaźniony Pub Czytelnia.

Foto : EbrusStudio