Wystartował Klub Biznesu KS Budowlani Lublin. Jego działalność została zainaugurowana podczas piątkowej gali w lubelskim Hotelu Mercure.

– Celem projektu jest połączenie wspólnych interesów sportu i biznesu. Chcemy zapewnić najlepsze warunki do treningu i rozwoju prowadzonych przez nas sekcji rugby, tenisa ziemnego i windsurfingu. Do tego potrzebne są środki, a taka współpraca daje takie możliwości w praktyce, czego dowodem są bezpośrednie konkretne rozmowy już przy okazji inauguracji naszego przedsięwzięcia – mówi Jacek Zalejarz, prezes KS Budowlani Lublin.

– Chodzi o wzmocnienie oferty klubu o korzyści, jakie sponsorzy mogą uzyskać z współpracy z klubem. To już nie tylko regularna oferta reklamowa, ale biznesowa – tłumaczy Marcin Sokołowski, koordynator Klubu Biznesu KS Budowlani Lublin. I dodaje: – Kooperacja z ogólnopolską organizacją, jaką są Partnerskie Kluby Biznesu umożliwia naszym sponsorom nawiązywanie kontaktów i pozyskiwanie kontraktów handlowych. Oprócz wspierania sportu związanego ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, to także konkretne korzyści w ramach relacji z klubem.

Jak podkreśla twórca i prezes Partnerskich Klubów Biznesu Radosław Rogiewicz, inicjatywa ma nie tylko lokalny zasięg. – Dzięki temu, że naszych klubów jest kilkadziesiąt w Polsce – a plan jest na kilkaset – umożliwia to nawiązywanie kontaktów biznesowych w całej Polsce, ale też w 19 krajach na świecie. Dla Budowlanych jest to możliwość poszerzenia oferty, dzięki czemu klubowi może być łatwiej pozyskiwać nowych sponsorów, którzy do tej pory mogli nawet nie interesować się tą dyscypliną, ale konkretne korzyści mogą ich zachęcić do współpracy – wyjaśnia Rogiewicz.

Swoim patronatem honorowym Klub Biznesu KS Budowlani Lublin objął prezydent Lublina Krzysztof Żuk, którego w piątkowy wieczór reprezentował zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju Artur Szymczyk. Zaproszenie na galę przyjął m.in. prezes Polskiego Związku Rugby Dariusz Olszewski. Jak podkreślał, przedsięwzięcie lubelskiego klubu jest pierwszym widocznym efektem powołanej z jego inicjatywy jesienią ubiegłego roku Akademii Rugby. To cykl szkoleń i konferencji dla działaczy i trenerów dotyczących m.in. skutecznego pozyskiwania sponsorów. Wśród gości naszego wydarzenia znaleźli się także poseł na Sejm Marta Wcisło oraz przedstawiciele naszego sponsora tytularnego firmy Edach oraz sponsora strategicznego, Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy.

W trakcie spotkania podziękowaliśmy za dotychczasową współpracę naszym obecnym partnerom i sponsorom. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa grafik lubelskiej artystki Oli Kaczyńskiej. Jedna z wystawionych prac została przekazana na licytację, z której dochód trafi na rehabilitację sędziego rugby i byłego zawodnika naszego klubu Andrzeja Kamińskiego-Batora i powrót do zdrowia po poważnym wypadku. Wylicytowano ją za 1200 zł.