W sobotę 3 października Edach Budowlani Lublin w meczu 7. kolejki Ekstraligi Rugby zmierzą się z Arką Gdynia. Przy okazji spotkania będziemy świętować jubileusz 45-lecia klubu.

Obchody rozpoczniemy o godz. 10.30 Wojewódzkim Turniejem Dzieci w rugby. W zmaganiach wezmą uczniowie ze szkół w Tomaszowicach i Łuszczowie, podopieczni Akademii Rugby Lublin oraz zawodniczki dziewczęcej drużyny Amazonek.

Główną część uroczystości zaplanowano na godz. 13.30. Wtedy zaprosimy na murawę byłych zawodników, którzy reprezentowali barwy Budowlanych w rozgrywkach ligowych do wspólnego zdjęcia. W programie są także wystąpienia zaproszonych gości.

O godz. 14 wspólnie obejrzymy spotkanie Edach Budowlanych z Arką Gdynia. Po spotkaniu odbędzie się tradycyjna „trzecia połowa” z udziałem obecnych i byłych rugbistów naszej drużyny, na którą zapraszamy także naszych gości z Gdyni.

Program obchodów:
Godz. 10.30 Wojewódzki Turniej Dzieci w rugby z okazji 45-lecia KS Budowlani Lublin
Godz. 13.30 Cześć główna uroczystości
– zejście byłych zawodników rugby KS Budowlani na murawę boiska
– wystąpienia zaproszonych gości
– wspólne zdjęcie
Godz. 14.00 Mecz ekstraligi rugby EDACH Budowlani Lublin – Arka Gdynia
Godz. 16.00 „Trzecia połowa” z u działem byłych i obecnych zawodników Budowlanych oraz naszych gości z Gdyni

W ramach jubileuszu odbędzie się premiera książki Macieja Powały-Niedźwieckiego „45 lat rugby w Klubie Sportowym 'Budowlani’ Lublin. Będzie ją można kupić podczas sobotniego spotkania w formie cegiełki na rzecz klubu. Koszt wynosi 50 zł.