Z kompletem punktów wrócili rugbiści Edach Budowlanych z Jarocina. W pierwszym w historii ligowym starciu z tamtejszą Spartą lublinianie wygrali 56:15.

Beniaminek Ekstraligi Rugby przeżywa bolesne zderzenie z najwyższym szczeblem rozgrywek. Po pięciu porażkach zawodnicy z Wielkopolski mieli apetyt na pierwsze zwycięstwo w sezonie, tym bardziej, że w ostatnim meczu przed własną publicznością ulegli Orkanowi Sochaczew jedynie 16:22, zdobywając defensywny punkt bonusowy.

Budowlani jednak szybko wybili miejscowym z głowy marzenia o wygranej. Już w drugiej minucie przyłożenie dla gości zdobył Wojciech Król. Dziesięć minut później podobnym wyczynem popisał się Piotr Skałecki, a że w obu przypadkach skutecznie podwyższał bezbłędny tego dnia Daniel Tomanek, na tablicy wyników widniał rezultat 0:14.

Gospodarze jednak nie odpuszczali. Piłkę na polu punktowym lublinian położył Bartosz Tonda, podwyższył Kacper Włodarek, który dołożył do tego także skutecznie wykonany rzut karny i zrobiło się 10:14.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do lubelskiej piętnastki. Najpierw przykładał Piotr Wiśniewski, a następnie Stanisław Kasprzak, co przy perfekcyjnie ułożonej tego dnia nodze kopiącego podwyższenia Tomanka oznaczało wynik do przerwy 10:28.

Po zmianie stron Budowlani powiększali przewagę. Po pięć punktów dołożyli wprowadzony po przerwie Oskar Rudziński, Maciej Grabowski, kolejne przyłożenie zanotował także Wiśniewski. Wreszcie do okazałego dorobku dzięki skutecznym kopom na słupy, punkty po przyłożeniu zdobył również Tomanek, który w sumie uzbierał aż 21 oczek.

W ostatnich sekundach potwierdziły się przedmeczowe słowa trenera lublinian Stanisława Wieciorka, który mówił, że Sparta nawet przegrywając wysoko, walczy do samego końca. Tuż przed końcowym gwizdkiem piłkę w polu punktowym przyjezdnych położył Ross Cooke. Podwyższenie okazało się niecelne i mecz zakończył się wynikiem 15:56 dla Budowlanych.

Sparta Jarocin v Edach Budowlani Lublin 15:56 (10:28)

Punkty: Bartosz Tondaś 5 (P), Ross Cooke 5 (P), Kacper Włodarek 5 (pd, K) – Daniel Tomanek 21 (P, 8pd), Piotr Wiśniewski 10 (2P), Piotr Skałecki 5 (P), Wojciech Król 5 (P), Stanisław Kasprzak 5 (P), Maciej Grabowski 5 (P), Oskar Rudziński 5 (P)

Edach Budowlani: Wiecaszek (50 Mazur), Skałecki (41 Rudziński), Mwale (60 Gąska), Król (67 Niedziółka), Allen, Musur, Dec (70 Więckowski), Wiśniewski, Bobruk (52 Lubisz), Tomanek, Psuj, Węzka, Debrenliev (67 Posłajko), Kasprzak (52 P. Jasiński), Grabowski.