KS Budowlani Lublin v RC Arka Gdynia 29:19 (17:0) 

Na przerwę zimową w lepszych humorach.

Ostatni mecz rundy i pierwsza wygrana – rugbiści Budowlanych Lublin pokonali w niedzielę zespół gdyńskiej Arki, „sprzedając” im tym samym niechlubne ostatnie miejsce w tabeli. Oby na wiosnę podtrzymali dobrą passę i po jesiennym dołku zaczęli wspinać się do góry – mają potencjał i wiernych kibiców, którzy w sporej liczbie zjawili się na Krasińskiego.
Już przed meczem wiadomo było, że Arka tanio skóry nie sprzeda. Im także zależało na tym, aby w meczu z sąsiadem z tabeli podbudować mizerną zdobycz punktową. Od pierwszego gwizdka sędziego mecz był zacięty, jednak z minuty na minutę to nasz zespół zdobywał coraz większą przewagę w polu. Nie ustrzegli się jednak błędów, taki jak np. przegrane auty czy straty piłek po zagraniach do przodu.
– Byliśmy naprawdę zdeterminowani, dlatego w pewnym momencie wkradła się nerwowość. Niby mieliśmy sporą przewagę, która nie dawała jednak punktów – ocenił na pomeczowej konferencji prasowej Stanisław Więciorek, trener Budowalnych Lublin. – Jak się bardzo chce, to nie wychodzi – dodał.
Rzeczywiście, ambicji i woli walki nie brakowało, i to obu ekipom. Arka w drugiej połowie grała już dużo lepiej, zawodnikom z Wybrzeża udało się zniwelować straty. Na szczęście lublinianie mocno bronili swojego i nawet grając bez jednego zawodnika (Anri Bogveradze w dość niezrozumiałych okolicznościach uderzył pięścią rywala za co dostał czerwoną kartkę) do końca kontrolowali przebieg zawodów.
– Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie dodając do tego kilka widowiskowych akcji – uważa Michał Musur, zawodnik trzeciej linii młyna. Szczelną i mocną obronę docenić musiał także Szymon Sirocki, środkowy ataku Arki, któremu lublinianie uniemożliwili w praktyce rajdy z piłką, z których znany jest kibicom rugby w całej Polsce.
Cieszy wygrana, i to z bonusem, za pięć punktów, która na pewno poprawiła morale lublinian.
– Rundę jesienną kończymy w dobrych humorach, przed nami teraz kilka miesięcy ciężkiej pracy i druga runda – mówi Więciorek.

Mariusz Mucha

Skład KS Budowlani Lublin:
Piotr Skałecki (kapitan), Sasha Khomenko (68` Anri Bogveradze), Oskar Rudziński (50` Marcin Mazur), Arkadiusz Janeczko (54`Paweł Niedziółka),Bartłomiej Jasiński (77`Sasha Khomenko), Zduńczuk Tomasz (75` Gabriel Brożek), Tomaszewski Dominik, Michał Musur, Wojciech Lubisz, Paweł Siedlecki, Aleksander Mucha, Piotr Psuj, Rafał Szrejber (76` Grzegorz Kędzierski), Maciej Grabowski (64`Dawid Tarnawski), Stanisław Kasprzak. W rezerwie pozostał Igor Kuniewicz.
Punkty dla Budowlanych zdobywali:
Sasha Khomenko 5 p, Arkadiusz Janeczko 15 (3 x przyłożenie),Maciej Grabowski 4 (2 x podwyższenie),

Czerwona kartka: Anri Bogveradze

Trenerzy: Stanisław Więciorek, Andrzej Kozak
Kierownik drużyny: Norbert Tomaszewski,
Fizjoterapeuta: Wojciech Pogorzelec,

Skład RC Arka Gdynia:
Daniel Bartkowiak (41` Łukasz Kasperek),Mateusz Plichta (41` Piotr Bojke)
Giorgi Dzabakhidze (70` Adam Litwńczuk).Rafał Ziętkowski (79` Damian Stojowski), Oskar Zypper, Jakub Kuzimski, Oleksandr Łomakin (60` Tomasz Witt), Jakub Gajowniczek, Giga Sherazaishvili (50` Maciej Żarczyński), Dmytro Bordovski, Marcin Wolszon (45` Oskar Kalina), Yeugheni Hlvskov, Szymon Sirocki, Mateusz Szyc (49` Wojciech Santowski), Mateusz Rączkowski,
Punkty zdobywali:
Oskar Zypper 5(P), Łukasz Kasperski 5(P), Piotr Bojke 5 (P), Szymon Sirocki 4 (2Pd).
Trenerzy: Dariusz Komisarczuk, Paweł Dąbrowski,
Kierownik drużyny: Tomasz Witt,
Fizjoterapeuta: Marcin Marcinkowski,

Dane z protokołu opracował: Oskar Rudziński

Link do zdjęć z meczu, Rugby Foto – Grzegorz Dec :     RUGBY FOTO