Informujemy, że jutrzejszy (13.03.2021) mecz z Orkanem Sochaczew zostanie rozegrany w pełnym reżimie sanitarnym bez obecności kibiców. Jest to podyktowane licznymi zakażeniami Covid-19 w naszym zespole. Mimo wcześniejszego zgłoszenia problemów Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby wydała orzeczenie nakazujące rozegranie tego spotkania. Na teren obiektu wpuszczane będą osoby stanowiące bezpośredni sztab oraz wyposażone w środki zabezpieczające tj. maseczki.

Ponadto wyjaśniamy, że stosując się do zaleceń Narodowego Funduszu Zdrowia klub Edach Budowlani Lublin nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne zakażenia zawodników lub sztabu szkoleniowego Orkana Sochaczew. Wszelkie roszczenia w tym zakresie należy kierować do Zarządu Polskiego Związku Rugby oraz przedstawicieli Komisji Gier i Dyscypliny.

Jednocześnie publikujemy treść opinii Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie, z której wynika, iż aktualny stan boiska zagraża zdrowiu zawodników. W związku z tym klub Edach Budowlani Lublin nie ponosi żadnej odpowiedzialności za urazy, czy kontuzje spowodowane złym stanem murawy.

Transmisję z meczu przeprowadzimy za pośrednictwem klubowego kanału w serwisie Youtube. Ze względu na obecną sytuację skład na to spotkanie będziemy w stanie podać przed jego rozpoczęciem.